Tether’dan Bitcoin madenciliği için yeni yatırım: Bitdeer ile anlaştılar

Geçtiğimiz haftalarda ABD'li Bitcoin hizmet sağlayıcısı Swan ile madencilik operasyonları için anlaşma sağlayan Tether şirketi şimdi de, Bitdeer firmasına yatırım yaptı. 100 milyon dolara kadar varan yatırım, 50 milyon dolarlık bir ek yatırım opsiyonu da içeriyor.

En büyük sabit coin olan USDT’nin arkasındaki şirket olan Tether, madencilik dünyasına olan yatırımlarını sürdürüyor. Birkaç hafta önce ABD’li firma Swan ile rakamları gizli tutulan bir anlaşma yapan Tether, şimdi de Bitdeer ile ortaklık kurdu.

150 milyon dolara varabilir

Yapılan açıklamada Tether’ın, Bitdeer’ın A sınıfı standart hisselerinden 18 milyon 587 bin adet alma taahhüdünde bulunduğu belirtildi. Öte yandan anlaşma 10 dolarlık fiyat üzerinden 5 milyon ek hisse alımı opsiyonunu da içeriyor. Bu da ilk 100 milyon dolarlık yatırımın, 150 milyon dolara çıkabileceğini gösteriyor.

Konuyla ilgili konuşan Tether CEO’su Paolo Ardoino, “Bitdeer’ı, Bitcoin madencilik dünyasının en hızlı büyüyen oyuncularından biri olarak görüyoruz. Bitdeer’ın dünya çapında çalışan ekipleri, bizim de uzun vadeli bakış açımıza sonuna kadar uyuyor” dedi.

Yatırım, varlık yönetimi ve hisse senedi konusundaki uzmanlığıyla bilinen Cantor Fitzgerald firması tarafından yönetilecek.

Bilindiği üzere Bitdeer şirketi, Bitmain’in kurucularından olan ve şirketten büyük olaylarla ayrılmak zorunda kalan Jihan Wu tarafından kurulmuştu.

Bitdeer’ın Norveç, ABD ve Butan’da büyük madencilik tesisleri bulunuyor. Şirket Butan devletiyle ortak olarak da hidroelektrik santralleri üzerinden madencilik yapıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl