USDT yüzde 4 arttı, Bloomberg, ‘Tether’in rezervleri tam’ dedi

Tether (USDT) dün gece 1.04 dolara ulaşırken Bloomberg bugün, banka raporlarını gözden geçirerek Tether'in banka rezervlerinin dolaşımda token'ların değerine eşit olduğunu bildirdi.

Bloomberg, ABD Doları’na endeksli sabit kripto para Tether’in itibari para rezervlerinin gerçekten dolaşımdaki token’ların değerine eşit olduğunu bildirdi.

Banka raporlarının gözden geçirildiği belirtilen haberde 2017 yılının Eylül ayından 2018 yılının Temmuz ayına akdar dolaşımdaki her bir USDT’ye eşit ya da daha fazla birleşik bir itibari para bakiyesi olduğu belirtildi.

Bloomberg, Tether’in ayrıca 2018’in ilk yarısında 6.6 milyon dolar faiz geliri elde ettiğini öne sürdü.

ABD Doları’na 1:1 oranında sabitlenecek şekilde tasarlanan USDT, son aylarda önemli dalgalanmalar yaşadı.

Bu dalgalanmalar, Tether ve Bitfinex cephesinde artan spekülasyonların etkisi ile geldi. Bitfinex’in ödeme aczine düştüğü, Tether’in ise ABD Doları ile 1:1 oranında desteklenmediği öne sürülmüştü. Bu gibi iddiaların sonunda Tether’in değeri 0.9 doların bile altına gerilemişti.

Tether, şu sıralarda 1.01 dolardan alınıp satılıyor. Kripto paranın fiyatı, dün akşam saatlerinde Bitfinex üzerinde 1.04 dolara kadar çıkmıştı.

Bu arada son aylarda Bitcoin ve büyük altcoin’ler hızla düşerken hem Tether hem de USD tabanlı diğer sabit kripto paraların popülaritesi arttı. Piyasa, Tether’in yanı sıra USD Coin, Gemini Dollar, Good Dollar, Paxos, True USD gibi birçok yeni sabit kripto parayla tanıştı.

Öte yandan piyasalar bugün kayda değer bir iyileşme görüyor. Bitcoin, bugün hemen hemen yüzde 5 oranında yükseldi.

→ HARRISON: BITCOIN BORSALARI PİYASAYI AKTİF OLARAK MANİPÜLE EDİYOR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl