Tether, Ethereum zincirinde 1 milyar dolarlık USDT bastı

En büyük sabit coin'in ihraççısı konumundaki Tether şirketi, Ethereum blok zinciri üzerinde 1 milyar dolar USDT bastı. Bu basım, Tether'in 2 aydan az süre içerisinde tek seferde 1 milyar dolardan fazla USDT oluşturduğu ikinci basım oldu.

2022’den bu yana yaşanan kripto ve geleneksel finans krizlerini büyük sorunlar yaşamadan atlatmayı başaran Tether şirketi, iki aydan az süre içerisindeki ikinci 1 milyar dolarlık USDT basımını gerçekleştirdi.

Birçok uzman, basımın kripto paralara olan büyük ilgiden olduğunu iddia etse de, Tether şirketinin CTO’su Paolo Ardoino, konunun zincirler arası takası kolaylaştırmakla ilgili olduğunu söyledi:

“Tether genelde, içinde hedge fonları ve borsaların da olduğu farklı üçüncü taraf kurumlarla çalışır. Onların farklı zincirlerdeki USDT likiditesini dengelemesine yardımcı olur. Örnek olarak bazı borsalar, farklı zincirlerde USDT desteği vermeye başlamalarından itibaren, en sonunda USDT’lerin çoğunu sadece tek bir zincirde tutma durumuna düşebiliyorlar. Bazen de, bir zincirden diğerine çekim yapmaları gerekiyor. Bu nedenle bu üçüncü taraf kurumlar, zincir takaslarını yapmak istiyorlar. Biz de bu basımı bundan dolayı icra ettik”

Bilindiği gibi zincirler arası takaslar köprüler vasıtasıyla gerçekleşiyor ve kullanıcıların varlıkları farklı blok zincirlerine taşımlarına olanak tanıyor.

Hatırlanacağı üzere Tether son olarak nisan ayında 1 milyar dolarlık USDT basmıştı. Bu basım da yine Ethereum zincirinde olmuştu. Haberin yazıldığı dakikalarda basılan 1 milyar USDT toplam piyasa değerine eklenmiş değil ve hala Tether şirketinin elinden çıkmadı.

USDT’nin toplam piyasa değeri şu anda yaklaşık 83.2 milyar dolar değerde… Ona en yakın olan ikinci en büyük sabit coin USDC’de ise bu rakam 28 milyar dolar civarında…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl