Tether’den artan ‘FUD’lara yanıt: Sıfıra indireceğiz

Tether, kendilerine ve USDT hakkında yapılan eleştirilere cevap verirken teminatlı kredilerle ilgili söylentileri ele alarak bunları 2023'te sıfıra indirmeyi planladığını açıkladı.

Tether’in çökeceği ile ilgili yapılan yorumlara ve piyasadaki FUD dalgasına (belirsizlik, korku, şüphe) şirketten yanıt geldi.

En büyük sabit coin USDT’nin ihraççısı olan Tether, kendisine yönelik son saldırılara yanıt olarak, rezervlerinde tutulan teminatlı kredilerin aşırı şekilde teminatlandırılmış olduğunu ve son derece likit varlıklarla desteklendiğini yineledi.

Şirket, Terra Luna ve FTX’in çöküşü, Binance’e karşı olası davalar gibi olaylardan sonra piyasaya olan inancı yeniden tesis etmenin kritik bir görev olduğunu da vurguladı.

“Teminatlı kredileri sıfıra indireceğiz”

Teminatlı kredilerle ilgili söylentileri ele alan sabit coin ihraççısı, şu andan itibaren 2023 boyunca rezervlerindeki teminatlı kredileri sıfıra indireceğini duyurdu.

Açıklamada, “Tether, profesyonel ve muhafazakâr bir şekilde yönetilmektedir. Bu durum, kredi verme işinin zarara uğramadan başarılı bir şekilde sonlandırılmasıyla bir kez daha gösterilecektir.” dendi.

Komplo teorileri ve “tık tuzakları”na gönderme

Şirket, Tether ile ilgili ortaya atılan komplo teorilerinin on yıla yakın bir süredir devam ettiğini ve “ana akım medyanın ‘tık tuzağ’na bakılmaksızın Tether’in direncini göstermeye devam edeceklerini” bildirdi.

Tether, son olarak söylentileri yayanlara ve gazetecilere seslenirken, gelişmekte olan pazarlara, finansal özgürlüğe odaklanmaya ve kullanıcılarına derin özen göstermeyi sürdüreceğinin altını çizdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl