Tether’den şimdi de Gürcistan’da kripto adımı: USDT ve Bitcoin ödemesi

Düzenli Bitcoin alımı, Bitcoin madenciliği ve yenilenebilir enerji üretimi adımlarıyla son günlerde ismini duyuran Tether'den şimdi de Kafkasya hamlesi geldi. Şirket, kripto para kullanımının giderek arttığı Gürcistan'da CityPay.io firmasına yatırım yaptı ve Bitcoin ile USDT ödeme alanını ciddi şekilde artırdı.

Kısa süre önce faaliyetlerinden elde ettiği kârların yüzde 15’iyle Bitcoin alacağını açıklayan ve dün de yenilenebilir enerjiyle Uruguay’da Bitcoin madenciliğini duyuran Tether şirketi, Gürcistan’da çok önemli bir yatırıma imza attı.

USDT ihraççısı firma, CityPay.io adlı yerel ödeme firmasına yatırım yaptı. Bu yatırım sayesinde bundan sonra CityPay.io sistemiyle ödeme yapılan yerlerde ve işletmelerde USDT ve Bitcoin ödemeleri de geçerli olacak. CityPay.io şirketi, 600’den fazla restoran, dükkan ve otelde geçerli bir uygulama olarak ön plâna çıkıyor.

Kripto para benimsenmesi gittikçe artıyor

Halkının ekonomik zorluklarla boğuştuğu Gürcistan, bir dönem ucuz elektrik olanakları nedeniyle Bitcoin madenciliğiyle adını duyurmuştu. Nüfusunun yüzde 3’e yakınının kripto para yatırımı yaptığı ifade edilen ülkede yaklaşık 130 adet de kripto ATM’si bulunuyor.

Tether şirketinin ünlü CTO’su Paolo Ardoino yatırımla ilgili yaptığı açıklamada “Firma olarak ödeme yollarının kolaylaştırılması ve birbirlerine bağlanması için çalışıyoruz. Gürcistan da bu hedefimizde önemli bir adım” dedi.

CityPay.io şirketinin Türk CEO’su Eralp Hatipoglu da, “Tether ile güçlerimizi birleştirdiğimiz için mutluyuz. Yaptıkları yatırım, büyüme hedeflerimizi gerçekleştirmemizi kolaylaştıracak. Hizmetlerimiz Gürcistan’da daha fazla kişiye ulaşacak” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl