Tether’in yeni bankacılık ortağında kara para şüphesi

ABD Doları'na endeksli kripto para Tether'in yeni bankacılık ortağının milyonlarca dolarlık kara para aklama operasyonuna karıştığından şüpheleniliyor.

Brezilya, Tether‘in yeni bankacılık ortağı Deltec Bank & Trust’ın şüpheli işlemlerini araştırmak için Bahamalı yetkililerden yardım istedi.

Önde gelen Brezilya gazetesi O Globo’nun haberine göre Sao Paulo’daki Federal Savcılık, Sao Paulo yol altyapısı şirketi DERSA’nın eski müdürü Paulo Vieira de Souza’nın izini sürüyor. De Souza, şu anda tarihteki en büyük rüşvet skandallarından biri olarak nitelendirilen meşhur Odebrecht davasında rüşvetten ötürü yargılanıyor.

DERSA başkanının, özel İsviçre bankası Bordier & Cie tarafından işletilen Panama merkezli bir off-shore şirketi olan Nantes Group’un hesaplarına toplam 25 milyon İsviçre Frangı (yaklaşık 25 milyon dolar) aktardığı iddia edildi. De Souza’nın kendisi de bu hesapların yararlanıcısı olarak ortaya çıktı.

Bununla birlikte Brezilyalı savcılar, aklanan paranın nihai varış noktasının Nantes Group olduğundan şüphe duyuyor. 2017 yılının Şubat ayında paranın Bahamalar’ın başkenti Nassau’da bulunan USD destekli sabit kripto para Tether’in bankacılık ortağı Deltec Bank & Trust’taki hesaplara aktarıldığı söyleniyor.

O Globo’ya göre Brezilyalı savcılar, paranın Deltec Bank & Trust’a gerçekten ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için Bahamalar yetkililerinden bir yanıt bekliyor. Gazete ayrıca Brezilya’nın daha önce kara para aklama davalarında Bahamalar ile başarılı bir şekilde iş birliği yaptığını belirtiyor.

Tether, Deltec Bank & Trust ile olan ortaklığını, Porto Riko merkezli Noble Bank International ile yollarını ayırdıktan bir süre sonra duyurmuştu.

Haber: CoinTelegraph

→ FİYATI 25,000$: İSVİÇRELİ LÜKS SAAT ÜRETİCİSİ BITCOIN SAATİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARDI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. abzerkilifirca Cevapla

    kurbane yap bukadar keriz varken ne yapacaktin 🙂