Tether’in rezerv fazlası, 2. çeyrekte 3.3 milyar dolara çıktı

Sabit coin USDT’nin ihraççısı Tether, pazartesi günü 2023’ün ikinci çeyreğine ilişkin konsolide rezerv raporunu yayımladı. Şirket, 83.2 milyar dolar toplam yükümlülüğe karşılık en az 86.5 milyar doları konsolide varlık gösterdi. Tether ilk çeyrekte, çoğunluğu ABD Hazine bonolarında olmak üzere 81.8 milyar dolarlık konsolide toplam varlığa sahipti.

Tether’in 2. çeyrek rezerv raporu, Tether’in rezervlerinin yüzde 85’inin nakit ve nakde eş değer varlıklarda olduğunu gösterdi.

3.3 milyar dolarlık rezerv fazlalığı

Tether, 2. çeyrekte 850 milyon dolar kâr elde ederek rezerv fazlası varlıklarını 3.3 milyar dolara çıkardı.

Şirket, yaptığı açıklamada, fazla rezervlerin şirketin kendi kârları olduğunu belirtti. Bu kârlar, hissedarlara dağıtılmamış ve şirketin tüm çıkarmış olduğu token’ları desteklemek için koruduğu yüzde 100 rezervin üzerine ekstra olarak tutulan kârlar. Yani Tether, şirketin elde ettiği kârların tamamını token’ları desteklemek amacıyla rezervde tutuyor. Bu durum, şirketin likiditesini sağlama ve güvence altına alma amacı taşıyor.

Eldeki rapor, Tether’in hükümet tahvillerine ve kısa vadeli borç enstrümanlarına olan doğrudan ve dolaylı yatırımlarının toplamda 72.5 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Bu yatırımlar, ABD Hazine bonolarını doğrudan sahip olma ve para piyasası fonları aracılığıyla kısa vadeli borç enstrümanlarına yatırım yapma şeklinde gerçekleşiyor.

Faaliyet kârında yüzde 30’luk artış

Firma, nisandan haziran ayına kadar 1 milyar doların üzerinde kazanç elde ederek faaliyet kârında bir önceki çeyreğe göre yüzde 30’luk bir artış kaydetti.

Şirket ayrıca 115 milyon dolar tutarında bir hisse geri alımı ve bu çeyrekte elde edilen kârdan finanse edilen enerji ile ilgili girişimlere yönelik diğer yatırımları da duyurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl