Tether (USDT) ve Ripple’ın (XRP) sabit coin savaşı başladı: Cevap gecikmedi

XRP'yi çıkaran şirket Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse'ın bir röportajda söylediği "ABD hükumetinin yeni hedefi Tether şirketi olacak" sözleri, USDT ihraççısının tepkisiyle karşılaştı. Tether CEO'su Paolo Ardoino, Garlinghouse'ın yorumlarının altındaki sebebin, Ripple'ın yeni çıkaracağı sabit coin olduğunu iddia etti.

Piyasa değeri açık ara en büyük olan USDT’nin arkasındaki şirket Tether ile XRP’yi çıkaran Ripple arasındaki sabit coin savaşı yavaş yavaş başlıyor gibi gözüküyor.

“Bir sonraki hedef Tether”

Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse’ın katıldığı bir podcast’te söyledikleri, Tether kanadından tepki aldı. Garlinghouse, “Sanıyorum ABD hükumetinin bundan sonraki ilk hedefi Tether şirketi olacaktır. Bunun kripto ekosistemi üzerindeki etkilerini bilemeyiz. Tether, bu ekosistemin en önemli oyuncularından biri…” dedi.

“Bilgisiz ve SEC soruşturmasındaki bir CEO…”

Tether şirketinin en çok tanınan ismi olan ve kısa süre önce CTO’luktan CEO’luğa yükselen Paolo Ardoino ise Garlinghouse’ın yorumlarına tepki gösterdi ve şunları söyledi:

“SEC tarafından soruşturma altında olan bir şirketin bilgisiz CEO’su, USDT hakkında korku yayıyor. Onlar da rakip bir sabit coin çıkaracaklar. Bu kimin işine yarayacaksa… USDT, yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve çoğunlukla gelişmekte olan ülkelerde tercih edilen bir kripto paradır. Geleneksel finans dünyasının geride bıraktıkları, onu, birikim ya da ödeme yapmak için kullanıyorlar. Tether ayrıca, kripto dünyasının en güvenli ekosistemlerinden biridir”

Ardoino daha sonra ise Tether şirketinin ABD’den İsrail’e kadar birçok ülkenin hükumetleriyle ortak çalışmalar yaptığını ve ayrıca terörizmin finansmanından, para aklamaya kadar birçok konuda da hesap dondurarak kurumlarla iş birliği yaptığını söyledi.

Garlinghouse ise henüz Ardoino’ya konuyla ilgili cevap vermedi.

SEC dosyasına da girmişti

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde SEC’nin mahkemeye sunduğu bir Ripple dosyasında da, şirketin çıkarmak istediği sabit coin’den bahsedilmiş ve firmanın “kayıt dışı menkul kıymet satışına devam etme” konusuna dikkat çekilmişti.

Ripple’ın sabit coin’inin adı henüz bilinmiyor. Coin’in haziran ayında açıklanması bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Yatırım analız Yanıtla

    Usdt de şuan super şişirilmiş ceo aciklamasi dogru olabilir zaten buyuk paran havuzu neredeyse ona operasyon yapiliyor dunya da bence ceo hakli xrp de şun durgun baysa ne olur kime yarar