Bitcoin madenciliği konusunda Tether ve Swan’dan büyük ortaklık

En büyük sabit coin olan USDT'nin arkasındaki şirket olan Tether ile Bitcoin odaklı hizmet sağlayıcısı yatırım firması Swan, madencilik faaliyetleri konusunda anlaşma sağladı. Yapılan açıklamaya göre Tether şirketi, Swan üzerinden yapacağı madencilik faaliyetlerine önemli bir meblağ ayırdı ancak konuyla ilgili rakam açıklanmadı.

Bitcoin odaklı yatırım şirketi Swan’ın, kurumsal yatırımcılar için sağladığı madencilik hizmetlerine Tether şirketi önemli meblağda bir yatırım yaptı. Swan’ın 2023’ün ağustos ayında sadece kurumsal yatırımcılar için başlattığı bu hizmete Tether şirketi, daha önceden de belli oranda dahil olmuştu ancak taraflar, bu yatırımın büyütülmesi konusunda da yeni bir anlaşma sağladılar. Ortaklık iki tarafın resmi duyurusuyla da açıklandı.

En az 100 milyon dolar yatırım gerekiyor

Swan’dan yapılan açıklamada sadece kurumsal yatırımcılara verilen bu hizmete dahil olmak isteyen şirketlerin en az 100 milyon dolarlık bir taahhütte bulunması gerektiği ifade edildi.

“Büyük şirketlerin uğraşmak istemediği detaylarda biz devreye giriyoruz”

Daha önceden Uzmancoin’in de yayınlarına birçok kez konuk olan Swan CEO’su Cory Klippsten, şirketin kurumsal yatırımcılara sunduğu bu hizmetle alakalı şu ifadeleri kullandı:

“Büyük sermaye sahipleri, bu alana yatırım yaparken detaylarla uğraşmak istemiyor. Bu dünyayı bilen kişilere, teknik cihazlara zaman ve para ayırmak istemiyorlar. İşte burada Swan madencilik hizmetleri devreye giriyor. Çok büyük sermayeleri alıp kısa sürede madencilik operasyonlarına dahil edebiliriz”

Swan, 2023’ün ağustos ayından bu yana 330 milyon dolarlık sermayeyi kısa sürede bu alana dahil etmeyi başardı. Şirketin madencilik faaliyetlerinin boyutu, saniyede 7.5 exahash’e kadar ulaşmış durumda bulunuyor. Swan ayrıca, kurumsal şirketlere sağladığı bu hizmetin 2026 yılına kadar, saniyede 100 exahash’lik bir güce ulaşmasını beklediğini ifade etti.

Swan ile Tether’dan çok önemli ortaklık

Dünyanın en büyük dijital varlık şirketi olarak bilinen ve Bitcoin madencilik sektörüne yatırımları da bulunan Tether, bu anlamda Swan ile yeni bir ortaklığa da gitti. Resmen yapılan anlaşmaya göre; Tether bu alandaki faaliyetlerini Swan üzerinden daha da büyütecek.

Konuyla ilgili konuşan Tether CEO’su Paolo Ardoino, Tether’in Swan üzerinden daha önce de bu faaliyetlerde bulunduğunu ve operasyonlarını daha da büyteceklerini söyledi:

“Swan ile yaptığımız iş birliği beklentilerimizin de ötesine geçti. Swan ekibi bu konuda ne kadar yetenekli ve şeffaf olduğunu bize gösterdi. Çabuk şekilde cihazların çalışmaya başlaması bu konudaki kabiliyetlerini net şekilde gösteriyor. Madencilik endüstrisini geliştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz”

Tether’in Swan ile olan yeni anlaşmasının boyutu ise bilinmiyor. Konuyla ilgili bir detay verilmedi.

Tether şirketi, her çeyrekte elde ettiği kârın yüzde 15’lik bölümüyle Bitcoin alıyor. Firmanın elinde yaklaşık 5.2 milyar dolar değerde 75 binden fazla Bitcoin bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl