Tether, büyük tartışmaya nokta koydu: Ticari senetler sıfırlandı

Bu yıl içerisinde yaptığı açıklamalarda, rezervlerindeki ticari kâğıt varlıklarını yıl sonuna kadar sıfıra indirmeyi planladığını belirten Tether,  bu yatırımları ABD Hazine Bonoları ile değiştirdiğini duyurdu.

Yapılan duyurunun Tether’in şeffaflığı artırmaya yönelik devam eden çabalarının bir parçası olduğu ve yatırımcıların korunmasının hedeflendiği bildirildi.

Tether’ın web sitesinden yapılan açıklamada, “Ticari senetlerin sıfıra indirilmesinin Tether’in token’larını piyasadaki en güvenli rezervlerle destekleme taahhüdünü göstermektedir. Bu, yalnızca Tether için değil, tüm sabit coin endüstrisi için daha da fazla şeffaflık ve güvene yönelik bir adımdır.” dendi.

Hedef, yıl bitmeden gerçekleştirildi

Tether, varlıklarının yapısını sürekli olarak gözden geçirip her üç ayda bir tasdikname yayınlayarak şeffaflık konusuna önem verdiğini gösteriyor. Son çeyreklerde şirket, ticari senetlerdeki riskler toplamını herhangi bir kayıp olmadan azalttı. Tether, temmuz ayı başında ticari kâğıt portföyünü 3,5 milyar dolar gibi düşük bir seviyeye indirme konusunda kaydettiği ilerlemeye ilişkin bir güncelleme paylaşmıştı. Sabit coin ihraççısı, 30 Eylül’de ise elindeki ticari senet değerini 50 milyon doların altına indirdiğini açıklamıştı.

Bugün, daha önce belirtilen yıl sonuna kadar rakamı sıfıra indirme hedefi yerine getirilmiş oldu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl