Tether, TRON tabanlı USDT çıkaracak

Tether ve Tron'dan bugün yapılan açıklamaya göre Tether, Tron blok zinciri üzerinde USDT'nin yeni bir versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor.

Tether, sabit kripto parası USDT’nin Tron blok zinciri üzerinde yeni bir versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Her iki şirketten bugün yapılan açıklamaya göre Tether, dolara endeksli olan USDT’yi TRC-20 token’ı olarak çıkarmak için Tron Vakfı ile ortaklık yapıyor. TRC-20 Tron blok zinciri tabanlı token’lar için kullanılan Ether’in ERC-20 standardına benzeyen ve bu standart ile uyumlu bir teknik standart.

Şirketler, TRC-20 tabanlı USDT’nin tüm Tron tabanlı protokoller ve merkezsiz uygulamalarla çalışabileceği ve bunlarla daha kolay işlem yapılmasını sağlayacağını ifade ediyorlar. Ayrıca bu yolla merkezsiz borsa likiditesinin iyileştirilmesi ve Tron’un kurumsal yatırımcılar için daha erişilebilir olması hedefleniyor.

Tether halihazırda Bitcoin ve Ethereum blok zincirlerinde bir sabit kripto para olarak bulunuyor.

Tether’in CEO’su Jean-Louis van der Valde, Tron’la iş birliklerine ilişkin olarak “Bu entegrasyon, kripto para alanındaki yeniliği ilerletme taahhüdümüzü ortaya koyuyor.” diyor.

USDT’nin yeni sürümünün 2019’un ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

TRX’den yüzde 5’lik tepki

Tron blok zinciri üzerinde USDT’nin yeni bir versiyonunun çıkarılacağının duyurulmasının ardından TRX yaklaşık yüzde 5 oranında küçük bir tepki gösterdi. Kripto para, ilk dakikalarda 572 satoshi’den 600 satoshi’ye ulaştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl