USDT ihraççısı Tether’dan yeni blok zinciri kurtarma aracı

Dünyanın en büyük sabit coin ihraççısı şirketi Tether, blok zincirlerinde yaşanacak olan problemlere karşı bir kurtarma çözümü geliştirdiğini açıkladı. Adreslerindeki kimlik doğrulamaları yapılmış kullanıcılar, USDT'lerini tuttukları blok zincirinin çalışmaması veya sorun yaşaması durumunda bu token'ları bir başka blok zincirine çekme şansına sahip olacaklar.

Geçtiğimiz gün 100 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan USDT’nin yaratıcısı olan Tether şirketi yeni bir “kurtarma aracı”nı kripto dünyasına tanıttı. Firmadan yapılan resmi açıklamada bir blok zincirinde sorun yaşanması durumunda, o zincirdeki USDT’lerin bir başka zincire transfer edilebileceği belirtildi.

Duyuruda, birçok beklenmeyen senaryo ya da krizin yaşanmasına yönelik önlem alındığı ve bu kurtarma aracının, bu önlemler çerçevesinde kullanılacağı ifade edildi.

Nasıl olacak?

Bir USDT yatırımcısının; sorun yaşayan, çalışmayan ya da güvenini kaybetmeye başlayan bir blok zincirinde token’larını hareket ettirememesi durumunda Tether şirketi devreye girecek.

Eğer kullanıcı hem sorunlu blok zincirindeki adresini hem de USDT’lerini transfer etmek istediği zincirdeki adresini doğrulayabilirse, o zaman Tether şirketi bu token’ları, bu kullanıcı adına istenilen zincire geçirebilecek.

Kurtarma aracı ayrıca Ledger ve Trezor gibi soğuk cüzdanlar ile tarayıcı eklentilerindeki cüzdanlarda da kullanılabilecek. Kullanıcılar ayrıca, basit bir ara yüzü olan program ile de bu transferi gerçekleştirebilecekler.

USDT’ler şu anda Bitcoin, Ethereum, Polygon, Solana, Tron ve Tezos gibi 15 blok zincirinde kullanılabiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl