OMG’ye Tether dopingi: 22 ayın zirvesine çıktı

USDT, OMG Network ile de entegre edildi. USDT'nin kısa işlem süreleri ve düşük ücretlerle kullanılmasını sağlayacak bu gelişme sonrası OMG'nin fiyatı 22 ayın zirvesine ulaştı.

ABD Doları’na endeksli stabil kripto para USDT’nin ihraççısı Tether, USDT’yi artık OMG Network ağında da yayınlıyor.

Bilindiği üzere Ethereum ağı, son aylarda DeFi projelerinin popülaritesinin artmasından dolayı yoğunluk yaşıyor. Bu yoğunluk, işlem sürelerinin uzaması ve işlem ücretlerinin artmasıyla sonuçlanıyor.

Tether’in kardeş şirketi kripto para borsası Bitfinex ise USDT’nin OMG Network ağında da kullanılabilecek olmasının işlem onay sürelerini ve ücretlerini azaltacağını bildirdi. OMG Network CEO’su Vansa Chatikavanij, “Bugün, Tether’ın saniyede binlerce işlemi Ethereum’daki maliyetin üçte birine gerçekleştiren OMG Network ağında yayınlandığını bildirmekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

USDT’nin OMG Network’te de kullanılabilecek olmasının yanı sıra Bitfinex, OMG Network tabanlı USDT’de para yatırma ve çekme işlemlerini de etkinleştirdi.

Daha önce OmiseGO olarak bilinen OMG Network, Ethereum üzerinde yer alan bir ikinci katman çözümü. USDT; OMG Network ile birlikte Ethereum, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni ve Tron olmak üzere 7 farklı ağda mevcut.

USDT ile OMG Network’ün entegrasyonu, OMG’nin fiyatında da önemli hareketlilik yarattı. Gün içinde 3.50 doları gören kripto para, 2018 yılının Kasım ayından beri görülmeyen bir seviyeye ulaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl