Tether CTO’su Ardoino: Saldırının zamanlaması manidar

tether usdt

Kripto para piyasasının önde gelen sabit coin ihraççısı Tether,” bugün bir dizi önemli duyuru yaptı. Tether CTO’su Paolo Ardoino, günün bir saldırıyla başladığını, ancak bu saldırının çok güçlü olmadığını ve hali hazırda sona erdiğini belirtti. Ardoino, bu saldırının Tether için iyi bir stres testi olduğunu, şirketin güçlü, likit olduğunu ve topluluğunu korumaya hazır olduğunu gösterdiğini söyledi.

Ayrıca Ardoino, Tether’in FOIL (Bilgi Edinme Özgürlüğü Kanunu) konusundaki muhalefetini bırakma kararını duyurdu. Bu, 2021’deki CoinDesk olayı ile ilgiliydi. Tether, bu kararın sebebinin şeffaflığın önemli olması olduğunu belirtti. Ayrıca Ardoino, sözlerine Tether’in hiçbir şey saklamadığını ve bugün daha güçlü olduğunu da ekledi.

Şirketin CTO’su, “Geçmişte, Tether özel bir şirket olduğu için özel bilgilerimizi güvende tutmak istiyorduk ancak, bu bilgiler artık çok daha az önemli, çünkü yalnızca 2021 ortasına kadar geçerli. Yine de banka hesaplarımızın iyi durumda olduğu gerçeği gibi kamuya açık beyanlarımızı ve açıklamalarımızı destekliyor.” ifadelerini kullandı.

Ardoino, “Kim olduğumuza sonsuza kadar güveniyoruz, başka hiçbir şeyin de önemi yok. Aşağıda okumanın keyfini çıkarın.” diyerek Tether’in blog yazısındaki açıklamayı paylaştı.

Tether, NY Başsavcılığı’na raporlama yükümlülüklerini tamamladığını duyurdu

Tether’in blog yazısında, şirketin 2021 anlaşmasının koşulları uyarınca New York Genel Savcılığı’na raporlama yükümlülüklerini tamamladığı belirtildi. Bu anlaşma, Tether’in rezervleri hakkında iki yıl boyunca her çeyrek rapor vermesini gerektiriyordu. Tether’in bu görevi eksiksiz olarak yerine getirdiği ve hiç kimsenin raporların eksik olduğunu veya rezervlerin yeterli olmadığını söylemediği kaydedildi. Şirket, anlaşma uyarınca yükümlülüklerini tamamlamaktan memnuniyet duyduğunu ve bugün Tether’in tarihindeki en büyük piyasa değerine sahip olduğunu ifade etti.

Geçen yılki anlaşmanın ardından CoinDesk, New York’un Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası aracılığıyla Tether’in üç aylık raporlarının kamuya açıklanmasını istemişti. Bugün, New York Başsavcılığı, Tether’in talebe itirazını geri çekmeye karar vermesiyle CoinDesk’e yanıt veren belgeler sağladı. Tether başlangıçta, kötü niyetli aktörlerin potansiyel istismarına ilişkin endişeleri gerekçe göstererek gizli müşteri verilerinin ve hassas ticari bilgilerin yayınlanmasına itiraz etmişti.

Açıklanan belgeler arasında Tether’in bankalarından gelen ve şirketin rezervlerinin varlığını doğrulayan beyanlar da yer alıyor. Bu beyanların kamuya açıklanan bağımsız üçüncü taraf güvence tasdikleriyle uyumlu olduğu söylendi.

“Belgelerin CoinDesk’e teslim edildiği gün saldırı gerçekleştirildi”

Açıklamada, “Bugün hem DeFi hem de merkezi borsalar aracılığıyla USDT’ye yapılan saldırının, materyallerin CoinDesk’e teslim edildiği gün gerçekleşmesini şüpheli buluyoruz. Bu zamanlama soru işaretleri yaratıyor. Yine de Tether’in saklayacak hiçbir şeyi yok ve finansal rakamlarımızın doğruluğuna son derece güveniyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Tether, CoinDesk’in sık sık Tether’in piyasadaki konumunu yanlış temsil ettiğini ve ana rakibi lehine hareket ettiğini belirtti. Tether, CoinDesk’i önyargılarını bir kenara bırakmaya ve geçmiş veya mevcut müşteri isimlerini paylaşmamaya çağırdı.

Tether, manipülasyonlara karşı USDT piyasalarını yakından izliyor

CoinDesk hâlâ sağlanan bilgileri inceliyor olsa da Tether, CoinDesk’in bulgularını yayınlamaya karar vermesi durumunda paniğe neden olabilecek manipülasyon belirtilerini ve piyasaları izlemeye devam edeceğini belirtti.

İlgili risklere rağmen, Tether şeffaflıktan yana tavır aldığını da ekledi. Açıklamada, “Yayımlanan bilgiler, doğru okunduğunda ve yorumlandığında, Tether’ın işinin meşruiyetini ve rezervlerinin varlığını sadece kamuoyuna gösterir.” denildi.

Tether son olarak sabit coin piyasasında lider olmaktan ve toplulukta iyi bir etkiye sahip olmaktan gurur duyduklarını belirtirken şu sözlere yer verdi;

“Rezervlerimizin derin likiditesinden, kripto endüstrisinin bazı bölümlerini ve aynı zamanda geleneksel finans endüstrisini harap eden birçok siyah kuğu olayı boyunca test edilen gücümüz ve istikrarımızdan gurur duyuyoruz. Müşterilerimizi, personelimizi ve topluluğumuzu saldırılara karşı her zaman koruyacağız.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl