Tether’den Wall Street Journal’a sert tepki: İkiyüzlülük!

Terra LUNA ve FTX çöküşünün kripto para piyasAlarında domino etkisi yapması birçok şirket hakkında soru işaretleri yaratırken, ABD ana akım medyasının ağır toplarından Wall Street Journal da Tether şirketi hakkında risk uyarısında bulunduğu bir haber yaptı. USDT ihraççısı şirketin bu habere tepkisi ise sert oldu.

65 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük sabit coin konumundaki USDT’nin ihraççısı olan Tether şirketi, Wall Street Journal’ın yaptığı “Tether risk altında” haberine tepki gösterdi.

“Toplam varlıkların %9’u…”

ABD ana akım finans medyasının en büyük kuruluşlarından biri olan WSJ, dün yaptığı bir haberde, Tether şirketinin büyük oranda USDT’yi diğer firmalara kredi olarak verdiğini ve bunun bir kriz anında şirketin yapacağı ödemeler konusunda büyük bir sorun yaratabileceğini belirtti. WSJ, Tether’in finans raporlarını incelediğini ve 30 Eylül günü itibariyle 6.1 milyar dolarlık rakama ulaştığını ve bunun da Tether’in toplam varlıklarının yüzde 9’una denk geldiğini iddia etti.

Tether’den tepki var: Ana akım medyanın ikiyüzlülüğü!

Tether ise WSJ’nin bu haberine kendi sitesinden yaptığı bir açıklamayla sert yanıt verdi. Yazının başlığında “Bilgi çarkında uyuyan ana akım medyanın ikiyüzlülüğü: WSJ” denildi. Yazıda, ana akım medyanın, çöküş yaşayan kripto para borsaları ve platformları hakkında hiçbir tahminini tutturamadığı ve bu yüzden “her defasında” yine Tether şirketine yöneldiği belirtildi.

Şirket, WSJ’nin haberinde USDT ile verilen kredilerin yine USDT ile teminatlandırıldığı ibaresinin yanlış olduğunu ve Tether’in verdiği kredilerin tamamen, fazlaca teminatlandırılmış durumda olup, gerekli olması halinde de, Tether’in ek öz sermayesi tarafından destekleneceği ifade edildi.

Tether ayrıca şirket sermayesinin gittikçe büyüdüğünü, bunların %82.45’lik bölümünün, ABD’de olduğunu ve ABD tahvilleri ile bazı nakde denk varlıklardan oluştuğu bilgisini de verdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl