Tether yeni denetim şirketinin raporunu yayımladı: Nakit rezervde yüzde 32 artış

Tether şirketi, en büyük denetim firmalarından biri olan BDO ile anlaştığını açıklamasından bir gün sonra çeyrek raporunu yayımladı. Raporda Tether'in nakit varlıklarının yüzde 32 arttığı belirtilirken, toplam varlıkların ise toplam yükümlülüklerin üzerinde olduğu kaydedildi.

En büyük sabit coin olan USDT’nin ihraççısı Tether şirketi, yeni anlaştığı denetim firması BDO’nun raporunu paylaştı. Şirket resmi sitesinden yaptığı açıklamada BDO ile yapılan yeni anlaşma ile, özellikle ticari senetlerin azaltılması ve şeffaflık konusunda verdiği taahhütlerini yerine getirmeye devam ettiğini belirtti.

Nakit rezervlerde %32 artış, ticari sentlerde büyük azalma

Tether’in açıklamasında nakit rezervlerin bir önceki çeyreğe oranla %32’lik artış gösterdiği ayrıca ticari senetlerde de yine bir önceki çeyrekten bu yana, 20 milyar dolardan 8.5 milyar dolara düşüş ve %58’lik azalma olduğu kaydedildi. Toplam konsolide varlıkların (66 milyar 409 milyon dolar), toplam konsolide yükümlülüklerden (66 milyar 218 milyon dolar) fazla olduğu belirtilen açıklamada, ticari senetlerin zamanla sıfıra kadar düşeceği yazıldı.

“İflaslara rağmen gücümüzü gösterdik”

Mayıs ayında başlayan büyük çöküş dönemi için “siyah kuğu” benzetmesi yapılan açıklamada, birçok iflasın yaşandığı bu dönemde Tether’in gücünü gösterdiği ve yükümlülüklerine bağlılığını da kanıtladığı belirtildi:

“Tasdik raporu, 2022 ikinci çeyreğinde piyasada yaşanan büyük düşüşlere ve endüstride birçok iflasın görülmesine rağmen, şirketin konsolide varlıklarının, konsolide olan yükümlülüklerinin de üzerinde olduğunu gösteriyor”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl