FTX, Tether’den de milyarlarca dolar istedi: Ardoino açıkladı

USDT ihraççısı Tether şirketinin teknoloji yöneticisi Paolo Ardoino, ABD medyasından Forbes'a verdiği özel röportajda FTX çöküşü hakkında da detaylar verdi. SBF'nin kendilerinden daha önce hiç istemediği şekilde taleplerde bulunduğunu belirten Ardoino, "İstekleri o kadar gerçek dışıydı ki, reddetmek çok kolay oldu" dedi.

Tether ve onun kardeş şirketi olan Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, ABD finans medyasının önemli kuruluşlarından biri olan Forbes’a konuştu. FTX’in iflas etmeden önceki dönemine değinen Ardoino, önemli bilgiler verdi.

Bilindiği üzere FTX ve şirketin o dönemki CEO’su Sam Bankman-Fried, Binance başta olmak üzere birçok şirketin kapısını çalmış ve yardım istemişti. Bu şirketlerden biri de Tether’di.

“Çok kolay reddettik”

FTX’in Tether’den yardım istemesi aslında yeni bir bilgi değil ancak Ardoino konuyla ilgili hem detay verdi hem de kendi fikirlerini paylaştı:

“Bizden beklenmedik ve alışık olmadığımız talepleri vardı. Sesi umutsuz geliyordu. Detay vermedi ya da ne kadar istediğini söylemedi. Biz de reddettik. Aslında taleplerinin altında iyi olmayan şeyler vardı. Bunu anlıyorduk. Daha önce hiç istemediği şekilde yardım istemişti. 10 milyon dolarlık bir yardımdan bahsetmiyordu. Milyarlarca dolardan konuşuyorduk. Bu yüzden reddetmesi de kolay oldu. Çok büyük bir problemi olduğu belliydi”

“Bize beceriksiz İtalyanlar gibi bakılıyordu”

FTX çöküşünün ardından USDT’deki parite dengesinin bozulması ve daha sonra ödemeleri sonuna kadar yapmaları hakkında da konuşan Ardoino, kendilerine güvenmeyenleri haksız çıkardıklarını söyledi:

“Herkes Tether şirketi için ‘Doğru tek bir şey bile yapamayan, beceriksiz İtalyanlar’ olarak bakıyorlardı ama biz kendimizi bu krizlerde kanıtladık”

Forbes haberinde Tether şirketinin kripto para sektörü içinde kendini kanıtlamış olsa da, aynı durumun geleneksel finans çevrelerinde hala olmadığı yazıldı ve Tether hakkında daha önce açılmış davalar ve başlatılan soruşturmalardan bahsedildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl