Tether’den soruşturma haberine sert tepki ve yalanlama

En büyük sabit coin USDT'nin ihraççısı olan ve uzun yıllardır ABD Adalet Bakanlığı ile birçok sorun yaşayan Tether şirketi dün çıkan Bloomberg haberine tepki gösteren bir açıklama yaptı.

tether-usdt (4)

Tether şirketiyle ilgili ortaya atılan “ABD Adalet Bakanlığı soruşturma başlattı” haberine firmadan cevap geldi. Yapılan açıklamada her şeyin yolunda olduğu belirtilirken, haberi yapan Bloomberg’e ise sert tepki gösterildi. Bloomberg’in haberinin hiçbir gerçekliğe dayanmadığı ve “tık” kazanmak için eski iddiaların yeniden ortaya atılmasıyla yazılan bir metinden ibaret olduğu belirtildi.

Tether’in resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bugün Bloomberg, sadece ‘tık’ kazanmak için, yıllar önce yapılan suçlamalara ve ismi açıklanmayan bazı kaynaklara dayandırdığı bir haber yapmıştır. Bu yazı, eski iddiaları yeniden toplayarak haber üretmek dışında bir işe yaramamıştır. Tether’in itibarını azaltma hedefindeki bu tür haberler, topluluğun lideri kalma yönündeki kararlılığımızı değiştirmeyecektir.

Tether; iş birliği, şeffaflık ve hesap verebilirlik taahhüdümüzün bir parçası olarak, ABD Adalet Bakanlığı da dahil olmak üzere tüm kanun uygulayıcı kurumlarla her zaman açık şekilde diyalog kurmaya hazırdır. Hem ABD’de hem tüm dünyada endüstri lideri olarak, hükümet yetkilileri ve şirketler arasındaki işbirliğini teşvik etme konusundaki rolümüzle gurur duyuyoruz.

Müşterilerimize, endüstri liderliğimizi sağlayan teknolojiye ve büyümemize yol açan şeffaflığımıza başlı kalmaya devam edeceğiz. Tether’de işler her zamanki gibi devam ediyor ve biz müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama üzerine çalışmayı sürdürüyoruz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl