Tezos, betanet duyurusu ile birlikte güçlü bir momentum yakaladı

Akıllı sözleşme platformu Tezos, uzun bir süredir beklenen betanet'in nihayet faaliyete geçmesiyle birlikte hızlı bir artış yaşadı ve piyasa kapitalizasyonu ile en büyük ilk 20 kripto para içerisine girdi.

Hafta sonuna girerken kripto para piyasaları biraz yükseldi ve satış baskısı nispeten azaldı. Toplam piyasa kapitalizasyonu 270 milyar doların biraz altında seyrediyor ve birkaç gündür dar bir aralıkta işlem gören Bitcoin, konsolide halini sürdürüyor.

Bitfinex verilerine göre Bitcoin, şu anda 6580 dolardayken Ethereum, 468 dolardan alınıp satılıyor. Altcoin’lerde durup biraz karışık. Bazıları önemli düşüşler yaşarken bazılarıysa açık ara farkla değer kazanıyor.

Kullanıcıların piyangodan bir sigorta poliçesine kadar her şeyi kodlamalarını ve Blockchain’e yerleştirmelerini sağlayan bir akıllı sözleşme platformu olan Tezos (XTZ), Loom Network ile birlikte yükselişe liderlik ediyor. CoinMarketCap verilerine göre Tezos, yüzde 35’lik bir artışla 1.73 dolardan işlem görüyor. XTZ, Bitcoin’e karşı da yüzde 32 oranında değerlendi.

Tezos’ta son günlerde yaşanan bu yukarı yönlü momentum, birkaç gün önce uzun zamandır beklenen betanet’in faaliyete geçmesinden kaynaklanıyor.

Şu anda yalnızca Gate.io ile HitBTC’de işlem gören Tezos, 1 milyar doları aşan piyasa değeriyle en büyük 19. kripto para konumunda yer alıyor.

→ VITALIK BUTERIN: BITCOIN YÜZDE 51 TEHLİKESİ YAŞIYOR, KİMSE BUNU KONUŞMUYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl