Tezos’a Coinbase dopingi

Coinbase, Tezos'un (XTZ) 5 Ağustos'tan itibaren Coinbase Pro'da listeleneceğini açıkladı. Haber, fiyatta çift haneli artışı beraberinde getirdi.

Kripto para borsası Coinbase, 5 Ağustos’tan itibaren Tezos‘un Coinbase Pro’da dolar ve Bitcoin’e karşı listeleneceğini açıkladı.

Coinbase Pro kullanıcıları, 5 Ağustos’tan başlamak üzere New York hariç olmak üzere desteklenen tüm bölgelerde XTZ alıp satabilecekler.

XTZ’nin Coinbase Pro’dan birkaç gün sonra tüm Coinbase platformlarında listelenmesi bekleniyor.

XTZ’nin Coinbase Pro’da listeleneceği haberi, kripto paranın fiyatında önemli bir etki yarattı. Kripto para borsası Kraken’den alınan verilere göre, haber öncesinde 1 dolardan işlem gören XTZ, kısa sürede yüzde 27’lik bir artışla 1.27 dolara çıktı. XTZ, TSİ 00.30 itibari ile 1.19 dolardan alınıp satılıyor.

Coinbase’in Tezos’u eklemesi, en az Ripple kadar dikkat çekici. Tezos da Ripple gibi şu anda XTZ’nin bir menkul kıymet olduğu ve bu şekilde düzenlenmesi gerektiğini iddia eden birçok yatırımcı tarafından açılan bir sınıf davasıyla karşı karşıya. Coinbase’in bu durumu umursamadığı ya da XTZ’nin mahkeme tarafından “menkul kıymet” olduğuna hükmedilmeyeceğine inandığı düşünülüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl