Threads için Twitter’dan Meta’ya dava tehdidi

Twitter'ın avukatı olan Alex Spiro'dan Meta CEO'su Mark Zuckerberg'e Threads mektubu göndeirldi. Spiro, Meta'nın Twitter'ın eski çalışanlarını işe aldığını ve bu çalışanların şu anda hala Twitter'la ilgili bilgilere ulaşıp bunları Meta tarafına taşıdığını iddia ederek, konuyla ilgili mahkeme kartını öne sürebileceklerini belirtti.

Çarşamba günü Threads platformunu resmen başlatan ve büyük ilgi görerek 48 saatten az sürede 30 milyondan fazla kullanıcı kazanan Meta’nın bu adımı Twitter’ın hoşuna gitmedi.

Twitter’ın ünlü avukatlarından Alex Spiro, Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e konuyla ilgili bir mektup gönderdi.

“Yüksek seviyedeki gizli bilgilere bakmayın”

Mektubunda, Meta’nın Twitter’ın eski çalışanlarını işe aldığını ve bu çalışanların hala Twitter’ın gizli ve hassas bilgilerine ulaşabildiklerini belirten Spiro şu ifadeleri kullandı:

“Twitter fikri mülkiyet haklarını korumakta kararlıdır ve Meta’dan Twitter’ın gizli olan çalışma tarzını kullanmamasını ve diğer yüksek derecede mahrem olan bilgilere ulaşmamasını talep etmektedir”

Reuters bu mektubu doğrularken, Spiro ise konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Meta kabul etmedi

Reuters’a konuşan Meta’nın sözcüsü Andy Stone ise iddiaları yalanladı ve “Şu anda Meta’nın mühendislik ekibinde çalışan kimse daha önce Twitter’da çalışmadı. Bu kesinlikle doğru değil” dedi.

Yine Reuters’ın ulaştığı ve ismi verilmeyen bir Twitter eski üst düzey yöneticisi de, “Açıkçası son dönemde Twitter’dan ayrılıp Meta’ya geçen hiçbir çalışanın olduğunu duymadım. Yönetici seviyesinde de bunu görmedik” dedi.

Elon Musk da dün attığı bir tweet’te isim vermeden bu konuya değinmiş ve “Yarışma her zaman olacaktır ama hileyi kabul edemem” demişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl