Büyük kripto para fonu Three Arrows Capital’in yatırım yaptığı 7 kripto para

three-arrows-capital

Daha önce Bitcoin milyarderleri Winklevos Kardeşlerin yönetimindeki Winklevoss Capital ve yaklaşık yarım milyar dolarlık varlığı yöneten Pantera Capital‘in portföyünü ele aldığımız seriye Three Arrows Capital ile devam ediyoruz.

Singapur merkezli bir kripto para serbest yatırım fonu olan Three Arrows Capital, Su Zhu ve Kyle Davies tarafından 2012’de kuruldu.

Yakın zaman önce Grayscale’in Bitcoin fonunun tek başına yüzde 6’sından fazlasına sahip olduğu ortaya çıkan şirketin son zamanlarda DeFi alanında da önemli yatırımları oldu.

Şirketin bugüne kadar öz sermaye yatırımları hariç olmak üzere, yatırım yaptığı 7 kripto para projesi şöyle:

Bitcoin (BTC)

Yukarıda şirketin Grayscale’in Bitcoin fonunda yüzde 6’dan fazla pay sahibi olduğunu belirtmiştik. Bu da yaklaşık olarak 250 milyon dolara denk geliyor.

Ethereum (ETH)

Son dönemde DeFi uygulamalarına olan rağbet nedeniyle giderek daha fazla kullanılan Ethereum da şirketin portföyünde bulunan temel kripto para projelerinden biri.

Polkadot (DOT)

Polkadot Nedir başlıklı yazımızda daha detaylı bir şekilde anlattığımız gibi Polkadot, tamamen işlevsel ve kullanıcı dostu merkeziyetsiz bir web sağlamak için kurulan bir İsviçre Vakfı olan Web3 Vakfı’nın oluşturduğu açık kaynaklı bir Blockchain projesi. Projenin token’ı DOT, geçtiğimiz ay büyük borsalarda listelenmeye başlamıştı. Kısa sürede de piyasa değerinde 5 milyar doları aşmış ve en büyük birkaç kripto para arasına girmişti.

Aave (LEND)

Bir DeFi projesi olan Aave (LEND), Three Arrows Capital’in yakın zaman önce stratejik yatırımda bulunduğu bir projeydi. Framework Ventures ile birlikte 3 milyon dolarlık yatırım yapan şirket, LEND token’larını 0.10 dolara almışlardı. Bugün LEND’in 0.66 dolardan el değiştirdiği göz önüne alındığında şimdiden 6 kattan fazla getiri sağladıklarını söylemek mümkün.

Synthetix (SNX)

Synthetix (SNX), Ethereum’da sentetik varlıkların piyasa sürülmesini ve alım satımını sağlayan bir likidite protokolü. Yine bir DeFi projesi olan Synthetix, LEND’e benzer şekilde bu yıl hem ETH, hem BTC hem de dolara karşı büyük bir değer artışı gördü.

Kyber Network (KNC)

Şirketin DeFi ile ilişkili bir başka yatırımı da Kyber Network’e. Merkezi olmayan token takaslarının herhangi bir uygulamaya entegre edilmesini sağlayan ve geliştiricilerin anında token alım satım hizmetleri, ERC-20 token’ları ile ödeme akışları ve finansal dapp’ler de dahil olmak üzere birçok yenilikçi uygulama geliştirilebildiği Kyber Network, henüz zirve seviyesini yakalayamasa da 2020’de ciddi bir performans sergiledi. 2020 başında 0.18 dolardan işlem gören Kyber Network’ün KNC token’ı bir noktada 2 doları aşmıştı ve bugün 1.21 dolardan alıcı buluyor.

Meta (MTA)

Meta veya mStable, stabil kripto paraların birleştirildiği, ödünç verilebildiği ve tek standartta takas edilebildiği bir DeFi protokolü. Proje, yaklaşık 1.5 yıldır geliştiriliyor ve Temmuz’da işlem görmeye başlayan MTA token’ı Ağustos sonunda 11 doları geride bırakmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl