Kripto şirketi Three Arrows Capital kurucusu Su Zhu tutuklandı

Terra LUNA projesinin çökmesinden olumsuz etkilenen ve kendisi de iflas eden kripto fon şirketi Three Arrows Capital'ın kurucularından Su Zhu, Singapur'da tutuklandı.

Bir kripto dolandırıcısı daha yakalandı ve tutuklandı. 2022’nin mayıs ayında çöken Terra LUNA projesinin ardından domino taşı etkisinin ilk görüldüğü kripto fon yönetim şirketi Three Arrows Capital’ın (3AC) kurucularından Su Zhu, Singapur’dan ayrılmaya çalışırken havalimanında yakalandı ve tutuklandı.

Singapur saatiyle öğleden sonra yakalanan Su Zhu, çıkarıldığı mahkeme tarafından 4 ay hapse mahkum edildi.

Kripto paralara ve meme token’lara kaldıraçlı işlemler…

Bilindiği üzere Su Zhu’nun şirketi 3AC, bir dönem elde ettiği yüksek kârlar sebebiyle kripto dünyasında övgüleri topluyordu. Özellikle Terra LUNA projesinin token’ları olan UST ve LUNA’da büyük kaldıraçlı pozisyonları olan hatta meme token’larda dahi benzer işlemler açan 3AC şirketi, 2022’nin mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünden olumsuz etkilenmiş ve pozisyonları birer birer tasfiye olup iflas etmişti.

Bir borsa daha açtılar!

İflasın ardından tutuklandıkları bugüne kadar nerede oldukları bilinmeyen Su Zhu ve diğer 3AC kurucusu Kyle Davies, 2023’te bir borsa daha açmışlardı. OPNX adındaki bu borsa, iflas eden platformların borçlarına yatırım yapma fırsatı veriyordu.

Singapur medyasından gelen haberlere göre Su Zhu ile birlikte birkaç kişi daha tutuklandı ancak bu isimler arasında diğer kurucu ortak Kyle Davies’in olup olmadığı bilinmiyor.

Su Zhu gibi, Terra LUNA kurucusu Do Kwon da mart ayında yine bir havalimanında yakalanmış ve tutuklanmıştı. Karadağ’ın Podgorica Havalimanı’nda yakalanan Kwon bu ülkede hala cezaevinde bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl