TikTok, Immutable X ile kendi NFT’lerini çıkarıyor: İlk satış 6 Ekim’de

Popüler video paylaşım uygulaması TikTok, Immutable X ile iş birliği içinde ilk NFT koleksiyonunu duyurdu. Buna göre şirket, içerik yaratıcılarının TikTok’taki trend videolardan esinlenerek tasarladığı, “TikTok Top Moments” adında bir NFT koleksiyonu oluşturdu. Söz konusu NFT’ler, Ethereum blok zincirinde yer alacak.

NFT satışlarından elde edilen gelirler ise içerik üreticilerine ve NFT sanatçılarına gidecek. Koleksiyonda ilk ‘drop’, 6 Ekim 2021’de gerçekleşecek. Sınırlı sayıda olan NFT’ler, bu şekilde ay sonuna kadar haftalık olarak makul ücretlerle verilecek. Drop’lar ve açık artırmalarla ilgili duyurular, TikTok ve Immutable X’in Twitter hesaplarından yapılacak.

Twitter da yakın zaman önce kendi NFT koleksiyonunu çıkarmıştı. Sosyal medya devi, 140 adet NFT yayınlamış, bunları duyuru tweet’ine verilen yanıtlar üzerinden rastgele dağıtmıştı. Daha sonra bu NFT’lerden biri, OpenSea üzerinde 200 bin dolara alıcı buldu. Twitter, platformuna NFT özelliği kazandırmak için de çalışmalar yapıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl