Tim Draper: 5 yıl sonra kağıt para kullanmaya kalkarsanız size gülecekler

20 milyon Dolar’lık yatırımının sadece 3 yıl içerisinde yüzde 1000’in üzerinde bir büyüme kaydettiğini gören milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatının daha da yükseleceğini öngördü. Draper, beş yıl sonra geleneksel parasal sistemin çok eskimiş olacağını ve insanlara artık gülünç geleceğini söyledi. Bir teknoloji yatırımcısı olan Draper; Skype, Tesla ve Twitter gibi şirketlere yaptığı yatırımlar sayesinde bir servet elde etti. Ünlü yatırımcı, 2014 yılında Silk Road operasyonundan ele geçirilen Bitcoin’lerin 30 bin adedini satın alarak ilk kez Bitcoin sahibi olmuştu. Forbes’a...

20 milyon Dolar’lık yatırımının sadece 3 yıl içerisinde yüzde 1000’in üzerinde bir büyüme kaydettiğini gören milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin fiyatının daha da yükseleceğini öngördü.

Draper, beş yıl sonra geleneksel parasal sistemin çok eskimiş olacağını ve insanlara artık gülünç geleceğini söyledi.

Bir teknoloji yatırımcısı olan Draper; Skype, Tesla ve Twitter gibi şirketlere yaptığı yatırımlar sayesinde bir servet elde etti. Ünlü yatırımcı, 2014 yılında Silk Road operasyonundan ele geçirilen Bitcoin’lerin 30 bin adedini satın alarak ilk kez Bitcoin sahibi olmuştu.

Forbes’a konuşan Draper, şunları ifade etti:

“Beş yıl sonra günümüzdeki para birimlerini kullanmaya çalışırsanız size gülecekler. Bitcoin ve diğer dijital para birimleri çok revaçta olacaklar. Günümüzdeki yaygın olarak kullanılan paraları elde etmek için hiçbir sebep olmayacak.”

Draper, fiat para sisteminin kısıtlayıcı ve küresel nüfusun ilerici adımlarında ayak bağı olduğuna dikkat çekti. Milyarder yatırımcı Nijerya para birimi Naira’nın sınır aşıldığında yüzde 30 değer kaybettiğini, Arjantin Pesosu’nun da ülke dışına çıkıldığında çok değersiz bir para birimi olduğunu ve bunun gibi dünya çapında birçok ülke bulunduğunu belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl