Tim Draper, 250 bin dolarlık Bitcoin tahminini revize etti

"Silikon Vadisi Efsanesi" olarak anılan milyarder yatırımcı Tim Draper, daha önce Bitcoin'in 2022'ye kadar 250 bin dolara ulaşacağını iddia etmişti. Draper, şimdi bu tarihi biraz öteye taşıdı ve 2022'yi değil, 2023'ün ilk çeyreğini işaret etti.

Silikon Vadisi efsanesi ve finans uzmanı Tim Draper, hâlâ Bitcoin’in 250 bin doları göreceğini düşünüyor ancak Draper’a göre, Bitcoin’in bir güvenli liman varlığı olması, beklenenden birazcık daha uzun sürebilir.

Yahoo! Finance’e bir röportaj veren Draper, Bitcoin‘de 250 bin dolar tahmininde yine ısrarcı olduğunu ancak mevcut eğilimler nedeniyle buraya ulaşılmasında hafif bir gecikme olabileceğini söyledi.

Draper ayrıca insanların Bitcoin’in etrafında konsolide olmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Bu noktada gerçekten Bitcoin’in karşısına birçok rakip çıkacağını düşünmüştüm ancak böyle olmadı ve insanlar Bitcoin’in etrafında konsolide oldular, çünkü o merkeziyetsiz.”

Daha önce 250 bin dolar kehaneti için 2022’ye kadar süre biçen Draper, bunun 4 yıl içinde herhangi bir zamanda gerçekleşeceğini söyledi. Draper bu konuda “Birazcık garantiye alırsak belki 2023’ün ilk çeyreği.” ifadesini kullandı.

Bitcoin bugün 11,867 dolardan işlem görüyor. 250,000 dolarlık bir fiyat, en büyük kripto parada %2000 oranında artış anlamına geliyor. Ayrıca Bitcoin, bu fiyat seviyesine ulaşırsa piyasa değeri de 4.2 trilyon dolara erişecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl