Bitcoin’de 250 bin dolar bekleyen Tim Draper, kadınları işaret etti

Ünlü yatırımcı Tim Draper, Bitcoin için yıllar önce yaptığı 250 bin dolarlık fiyat tahminini 2023'ün ortasına çektiğini belirtti. Draper sözünün hala arkasında olduğunu söylerken, Bitcoin'in yayılmasında kadınların ön plânda olacağını belirtti.

Risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, ABD medyasından CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin konusunda yaptığı 250 bin dolarlık tahminin arkasında olduğunu söyledi. Draper, 2018’de 2022 yılının sonu için bu tahmini yapmıştı.

%1400 yükselmesi gerekiyor

Kasım ayında 250 bin dolarlık tahminini artık 2023 için uzattığını belirten Draper benzer yorumları CNBC için de yaptı. “250 bin dolar hala benim hedefim ama süreyi 6 ay kadar uzattım. diyen Draper’ın bu tahminini hayata geçmesi için en büyük kripto paranın bugünkü fiyatından yaklaşık olarak yüzde 1400 yükselmesi gerekiyor.

“Fiyatı kadınlar yükseltecek”

Draper bu tahmini için ise ilginç bir argüman ortaya attı. Perakende alışverişlerin yüzde 80’inin kadınlar tarafından yapıldığını belirten ünlü işadamı, Bitcoin adaptasyonunun bu şekilde sağlanacağını savundu:

“Kadınlar perakende satışların yüzde 80’inini kontrol ediyorlar. Ancak 7 Bitcoin cüzdanından sadece 1’i kadınlarda mevcut. Bu baraj yıkılmak üzere… İnsanlar Bitcoin ile yapılan alışverişler üzerinden yüzde 2’lik pay kazanacaklar. Dolar karşısında verilen ödüllerin iki katının kazanılacağı görüldüğünde Bitcoin her yerde olacak”

Draper ayrıca Bitcoin gibi merkeziyetsiz ve kaliteli kripto paraların çok fazla değerleneceğini ancak spekülasyon aracı olarak kullanılan ve bir kullanım alanı olmayanların ise yok olacağını söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl