Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin yatırımı, ünlü yatırımcı Tim Draper’a 111 milyon Dolar kazandırdı

Coinbase, Patreon, SpaceX, Tesla, Box ve FourSquare gibi başarılı teknoloji girişimlerine yatırım yapan milyarder teknoloji ve girişim sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’deki yatırımından 111 milyon Dolar kâr elde etti. Silk Road operasyonunda ele geçirilen Bitcoin’leri satın almıştı Draper, Silk Road operasyonu sonrasında ele geçirilen ve 2014 yılında ABD hükümeti ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından açık arttırmaya çıkarılan 144.336 Bitcoin’in bir kısmını 600$’dan satın almıştı.   ‘Oldukça heyecanlıyım’ O dönem yaklaşık olarak 30 bin Bitcoin satın alan Draper, bu alışverişin ardından...

Coinbase, Patreon, SpaceX, Tesla, Box ve FourSquare gibi başarılı teknoloji girişimlerine yatırım yapan milyarder teknoloji ve girişim sermayesi yatırımcısı Tim Draper, Bitcoin’deki yatırımından 111 milyon Dolar kâr elde etti.

Silk Road operasyonunda ele geçirilen Bitcoin’leri satın almıştı

Draper, Silk Road operasyonu sonrasında ele geçirilen ve 2014 yılında ABD hükümeti ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından açık arttırmaya çıkarılan 144.336 Bitcoin’in bir kısmını 600$’dan satın almıştı.

 

‘Oldukça heyecanlıyım’

O dönem yaklaşık olarak 30 bin Bitcoin satın alan Draper, bu alışverişin ardından şu açıklamayı yapmıştı:

“Bitcoin’in gelecekte dünyada yapabileceklerinden dolayı oldukça heyecanlıyım. Bitcoin, finans ve ticaret sektörleri için büyük bir dönüşüm. Eğer 2008 yılında var olsaydı dünya ekonomimiz için bir istikrar kaynağı olurdu. Herkes mutalaka Bitcoin almalı.”

30 bin Bitcoin’i bugün 130 milyon Dolar ediyor

Bugün Draper’ın 30 bin Bitcoin’i 130 milyon Dolar değerinde. Draper’ın 2014 yılında 30 bin Bitcoin için 19 milyon Dolar harcadığını düşünürsek üç yıldan kısa bir sürede 111 milyon Dolar kâr etti.

Coinbase ve Korbit gibi şirketlere de yatırım yaptı

Draper, 2014 yılından bu yana on binlerce Bitcoin’i satın almasının yanı sıra Coinbase ve Korbit de dahil olmak üzere dijital para birimleri piyasasındaki başarılı şirketlerin bazılarını finanse etti. Milyarder yatırımcının Coinbase’deki hisselerini hala satmadığı biliniyor. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Coinbase’in hala gelişmekte olan bir şirket olduğunu açıklamıştı. Armostrong, Coinbase’in küresel piyasadaki en güvenilir borsaya dönüşeceğini belirtmişti. Dolayısıyla Draper, Bitcoin yatırımının ardından Coinbase ve Korbit gibi şirketlerden de hisse almasıyla tabiri caizse bir kez daha 12’den vurmuş oldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl