Kripto paralarda şubatta 1 milyar dolara yakın değerde token’ın kilidi açılacak

Kripto para yatırımcılarının en çok dikkat ettiği metriklerden biri olan token kilit açılımlarında şubat ayında 1 milyar dolara yakın bir salınım olacak. Özellikle AVAX, APT ve SAND gibi projelerde çok büyük kilit açılımları var.

Kripto para projelerinde şubat ayında çok önemli ve büyük kilit açılımları olacak. Toplamdaki açılım değeri ise 900 milyon doları da aşıyor.

AVAX’ta 339 milyon dolarlık açılım geliyor

Token Unlocks’tan alınan bilgilere göre bu ayın en büyük kili açılımı ise Avalanche’ın kendi token’ı olan AVAX’ta gerçekleşecek. 22 Şubat günü 9.5 milyon token dolaşıma girecek. AVAX’taki bu büyük açılıma rağmen, serbest bırakılacak olan token adedi toplam arzın sadece %2.6’sını oluşturuyor.

AVAX’tan sonra ayın en büyük kilit açılımı ise Aptos’ta olacak. 229 milyon dolar değerde 24.8 milyon adet APT token’ın kilidi 11 Şubat günü açılacak. Buradaki arza olan oran da %7 civarında bulunuyor.

Metaverse projesi olan Sandbox’ın token’ı olan SAND için ise 94 milyon dolarda token açılımı bulunuyor. 209 milyon adet SAND 14 Şubat günü dolaşıma girecek. Bu token adedi toplam arzın da yüzde 10’luk gibi büyük bir kısmına denk geliyor.

Bu token’lar dışında SUI’de 3 Şubat’ta 52.9 milyon dolarlık ve Optimisim’de de 29 Şubat’ta 77 milyon dolarlık token’lar sisteme dahil olacaklar.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl