Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Token satışında topladıkları milyon doları, kendilerine harcadılar

ABD Adalet Bakanlığı, Kaliforniya’nın Orange County bölgesinden iki kişinin 1.9 milyon dolarlık ICO’yla bağlantılı olarak menkul kıymet dolandırıcılığı suçlamalarını kabul ettiğini açıkladı.

Söz konusu ICO, 2018 yılının Ocak ve Mart ayları arasında süren Dropil’in (DROP) ICO’su ve dolandırıcılıkla suçlanan kişiler de kurucuları Jeremy McAlpine ve Zachary Matar.

Adalet Bakanlığı’na göre menkul kıymet olarak değerlendirilen token satışı için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan izin alınmamıştı. Basın açıklamasında McAlpine ve Matar, Dropil’in internet sitesinde ve Twitter hesabında yayımlanan white paper’da yatırımcılara bir dizi yanlış beyanda bulunduğu kaydedildi. Ayrıca sanıkların sahte Dex (merkeziyetsiz borsa) karlılık raporları hazırladıkları, Dex kullanıcılarına DROP ile ödeme yaptıkları ve bunun da Dex’in çalışır durumda ve karlı olduğu izlenimi verdiği belirtildi. Dahası, iki ismin ICO sırasında satılan DROP’ların hacmi ve dolar miktarı hakkında da hem yabancı hem de yerli 34 bin yatırımcıdan 54 milyon doların başarıyla toplandığını söyleyerek yanlış beyanlarda bulundukları ifade edildi. Aslında ICO’da 2 bin 500’den az yatırımcıdan 1.9 milyon dolardan daha az bir miktar elde edilmişti.

Toplamda davalılar, yaklaşık 629 milyon DROP sattı ve 2 bin 472 yatırımcıdan yaklaşık 1 milyon 896 bin 657 dolar topladı. İkili, elde ettikleri bu paranın en az 1.6 milyon dolarını da kendileri için ve ortaklarına yapılan ödemelerde kullandılar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl