Token’ı 1 senede %9000 artan Sandbox’a 93 milyon dolar yatırım

Facebook'un Metaverse açıklamalarıyla birlikte müthiş bir artış yaşayan kripto paralardan olan SAND'in projesi The Sandbox, bir yatırım turunda 93 milyon dolarlık fon topladı. En büyük yatırım ise, kripto para endüstrisine verdiği değeri son aylarda net şekilde gösteren çokuluslu teknoloji ve enerji şirketi Softbank'tan geldi.

Hong Kong merkezli oyun platformu Sandbox, bir fonlama turunda 93 milyon doalrlık yatırım aldı. Reuters’in geçtiği habere göre; yatırım turuna en büyük meblağı koyan ve liderlik eden ise Softbank şirketi oldu.

IOS, Android ve Windows’a uyumlu ve kullanıcıların oyun biçiminde dijital varlıklar yaratıp bunları satmasına ve diğer varlıkları satın almasına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı sanal dünya olan Sandbox, özellikle Facebook’un metaverse açıklamasının ardından ciddi şekilde ilgi duyulan projeler arasında yer almaya başladı.

1 haftada %250, 1 yılda %9000 kazandırdı

26 Ekim’de fiyatı 0.82 dolar olan Sandbox’ın kendi kripto parası SAND, bugün yani 2 Kasım itibariyle tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.33 dolara ulaşmayı başardı. En değerli kripto paralar sıralamasında 76. basamakta yer alan SAND, geçen sene bu dönemde 0,02 dolardı ve yaklaşık 1 yılda yatırımcısına %9000’lik kazanç getirdi.

2018’de dijital emlak firması Animoca Brands tarafından satın alınan Pixowl’un geliştiricisi olduğu Sandbox’ın aldığı bu 93 milyon dolarlık dev yatırımda en büyük paya sahip olan Softbank şirketi de son dönemde Latin Amerika’dan Avrupa’ya kadar birçok bölgedeki kripto odaklı şirketlere ciddi yatırımlar yapmıştı.

“Büyük teknoloji şirketlerinin karşısında konumlanıyoruz”

Yapılan yatırımla ilgili Reuters’e açıklamalarda bulunan Sandbox COO’su ve şirketin kurucu prtağı Sebastien Borget, yatırımın, metaverse konseptinin bir oyunun ötesine geçmesini sağlayacağını söyledi:

“Biz açık bir metaverse inşa ediyoruz. Sandbox’ı, metavers’ün kendilerinin olduğunu iddia eden büyük teknoloji şirketlerinin karşısında konumlandırıyoruz ve önem sırasına göre kullanıcıları en başa koyan bir alternatif sunuyoruz.”

Animoca Brands şirketi de Temmuz ayında yaklaşık 140 milyon dolarlık yatırım almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl