Tokenize altın piyasa değeri 1 milyar doları aştı

ABD'de başlayan bankacılık krizi, kripto paralar gibi token'laştırılmış altın yatırımlarına olan ilgiyi de artırdı. Bu alandaki piyasa değeri toplamda 1 milyar doları aşarken PAX Gold ve Tether Gold ise piyasanın rakipsiz liderleri...

altın (1)

ABD’de başlayan ve daha sonra İsviçreli dev Credit Suisse’in devlet desteğiyle satılma sürecine kadar devam eden bankacılık krizi, altının 2000 doların üzerine çıkmasına neden olurken, bununla birlikte token’laştırılmış altına olan ilgi de artmaya başladı.

Bir kez daha bu alanda toplam piyasa değeri 1 milyar doların üzerine çıktı. Son 24 saatte yaşanan yüzde 2’lik artışın ardından toplam tokenize altın piyasası değeri 1.02 milyar dolar civarında duruyor. İşlem hacmi ise 25.5 milyar dolar seviyesinde…

Tether Gold ve PAX Gold

Tokenize altın piyasası ise iki şirket arasındaki pay kapma savaşına sahne oluyor. Dün akşam itibarıyla P2P işlemlerini sonlandırma kararını duyuran Paxful şirketinin çıkardığı PAX Gold ile USDT ihraççısı Tether’in çıkardığı Tether Gold, tokenize altın piyasasının iki paydaşı konumundalar.

Pax Gold’un piyasa içindeki değeri yaklaşık 523 milyon dolar, Tether Gold’un ise 499 milyon dolar seviyesinde… İki altın token’ının değeri son 24 saatte gerçek altın gibi 2000 doların üzerine çıkmayı başardı. Bilindiği üzere altın dün 2025 dolara yükselmiş ve son 13 ayın rekorunu kırmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl