Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tom Brady ve Gisele Bündchen, FTX borsasına hissedar oldu

Ünlü çift Tom Brady ve Gisele Bündchen, dijital varlık dünyasındaki son adımlarını, kripto para borsası FTX'ten hisse alarak attılar. Bugün yapılan açıklamaya göre ikili, borsanın dünyadaki elçiliğini yapacaklar.

Ünlü Amerikan Futbolu oyuncusu Tom Brady ve eşi model, iş insanı Gisele Bündchen, kripto para borsası FTX’ten hisse aldılar. FTX, ne kadarlık hisse alındığını açıklamazken, ikilinin bunun yanında belli miktarda ve çeşitte kripto para alacağı da belirtildi. Bündchen ayrıca FTX’in çevresel ve sosyal inisiyatif danışmanı rolünü de üstlenecek.

“Bu ortaklığı çok istediler”

FTX kurucusu ve CEO’su olan 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried konuyla ilgili değerlendirmesinde, “Tom da, Gisele de kendi işlerinde zirveye gelmiş insanlar. FTX’in temsil ettiklerini düşündüğümüzde, en iyilerin olmasını istiyoruz. Geçmişte de birçok ortaklık görüşmelerimiz oldu. Hep sorduğumuz soru, insanların bu konuda ne kadar heyecanlı olduklarıydı. Tom da, Gisele de çok heyecanlıydılar. Bu ortaklığı çok istediler. İlk kez kripto paralarla tanışmıyorlar. Hatta daha önce kullandılar. Bu da ortaklığı çok daha önemli kılıyor.” dedi.

Brady de konuyla ilgili yorumunda şunları söyledi:

“Kripto evreninde müthiş derecede heyecan verici bir dönemden geçiyoruz ve Sam ile FTX ekibi, sonsuz olasılıklara doğru gözlerimi açmaya devam ediyor. Bu özel fırsatla, bize insanları kripto paraların gücü hakkında eğitme şansı verdi”

“Lazer gözler işe yaramadı”

Kripto paralarla ilgilenen ve Bitcoin savunucusu olan Brady Mayıs ayında, 100 bin dolar fiyatı temsil eden lazer gözlü Twitter profil fotoğrafıyla dikkat çekmişti. Brady, Pazartesi günü ise Twitter’da “Tamam, lazer gözle işe yaramadı, başka fikri olan?” yazmıştı.

“Tüm takım arkadaşlarım ilgileniyor” demişti

Brady ayrıca bu sene başlarında, Bankman-Fried ile biraraya geldiği bir konferansta, takım arkadaşlarının ve koçlarının kripto paralarla yoğun şekilde ilgilendiğini ve özelliklerini öğrenmek için çalıştıklarını söylemiş ve “Ben ciddi şekilde bu teknolojiye inanıyorum. Bence bir yere gitmiyor. Hayatımızda hep olacak” ifadelerini kullanmıştı.

Milyonlarca dolar hayır kurumlarına gidecek

Hayır kurumlarına bağış yapma amacıyla kurulan FTX borsası şu ana kadar bu kurumlar için 10 milyon dolardan fazla para topladı. FTX, Brady ve Bündchen, bu konu içinde yıllık milyonlarca dolarlık bir bağış yapma kararı aldılar. Bağış yapılacak kurumların seçilmesinde de Bündchen rol oynayacak.

Bilindiği üzere FTX borsası, ABD Bayzbol Ligi’nin resmi sponsoru olmasının yanında, NBA takımlarından Miami Heat’in salonunun da isim hakkını satın almıştı. Salonun adı FTX Arena olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl