Stratejist Tom Lee: Bitcoin kolaylıkla 100.000$’a ulaşabilir

Wall Street stratejisti Tom Lee, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin‘in Y nesli için dijital altın olduğunu ve 100.000$’lık fiyat hedefine kolaylıkla ulaşabileceğini söyledi. Lee, Bitcoin’in 10.000$’lık fiyatla dijital ekonomideki “dijital güven” sorununu çözdüğünü ifade etti ve şöyle devam etti: “Bugün küçük bir şirketmiş gibi değerlendiriliyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde yeni neslin Bitcoin’i bir güvenli liman olarak altının yerine koyduğunu göreceğiz. Yani, Bitcoin aslında yeni nesil için dijital altındır. Bitcoin, altın pazarının sadece yüzde 5’ini elde edebilirse 25.000$’a ulaşır. Ancak yüzde 5...

Wall Street stratejisti Tom Lee, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin‘in Y nesli için dijital altın olduğunu ve 100.000$’lık fiyat hedefine kolaylıkla ulaşabileceğini söyledi.

Lee, Bitcoin’in 10.000$’lık fiyatla dijital ekonomideki “dijital güven” sorununu çözdüğünü ifade etti ve şöyle devam etti:

“Bugün küçük bir şirketmiş gibi değerlendiriliyor. Önümüzdeki 10 yıl içerisinde yeni neslin Bitcoin’i bir güvenli liman olarak altının yerine koyduğunu göreceğiz. Yani, Bitcoin aslında yeni nesil için dijital altındır. Bitcoin, altın pazarının sadece yüzde 5’ini elde edebilirse 25.000$’a ulaşır. Ancak yüzde 5 çok küçük bir yüzde gibi görünüyor. 10 veya 15 diyelim, bu durumda Bitcoin, kolaylıkla 100.000$’ı görebilir.”

Lee, Bitcoin’i bir para birimi olarak ele almanın yanlış olduğunu da sözlerine ekledi.

CoinDesk verilerine göre Bitcoin, Salı günü 11.000$’ı aşarak yeni bir rekor zirveye ulaştı. Bu rekor zirvenin ardından fiyat 9000$ bandına çekildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. heydar Yanıtla

    bitcoinin ve altcoinlerin aniden dususunun sebebi ile ilgi bi haber varmi?