Tom Lee’den Bitcoin için sene sonunda 180 bin dolar iddiası

Geçmiş senelerde yaptığı kripto para yorumlarıyla dikkat çeken analistlerden biri olan Tom Lee, ABD medyasına yine çok konuşulacak değerlendirmelerde bulundu. Katıldığı bir programda sene sonu için hem Bitcoin'den hem de S&P 500'den rekor beklediğini ifade eden Lee, en büyük kripto para için 180 bin dolarlık fiyat tahmininde bulundu.

New York merkezli araştırma ve varlık yönetim firması Fundstrat Global Advisors kurucusu olan Tom Lee, Bitcoin fiyatının 180 bin dolara çıkabileceğini söyledi. Bu fiyatın gelmesi için ABD’de spot Bitcoin ETF taleplerinin onaylanması gerektiğini belirten Lee, enflasyonun da yüzde 2’nin altına düşme ihtimalinin bulunduğunu ifade etti.

ABD’de birçok finans kanalında yaptığı yorumlarla ilgi çeken Lee’nin CNBC’de katıldığı programda yaptığı değerlendirmeler şu şekilde:

“Enflasyon yüzde 2’nin bile altına inebilir”

Ağustos ayları genelde şaşırtıcı aylardır. Temmuzdaki güçlü dönemlerden sonra ağustos korkutucu geçer. Ay sonu enflasyon verileri gelecek. Belki de bu verilerden sonra daha iyi bir dönem gelebilir. Bence çekirdek enflasyon da yavaş yavaş soğumaya başlıyor. Enflasyon yüzde 3 hatta 2’nin de altına düşebilir. Evet, 2’nin de altına inebilir. S&P 500’ün de, ağustosta düşüş yaşasa bile, sene sonunda tarihi zirve yapabileceğini düşünüyorum.

“Bitcoin 180 bin dolar olabilir”

Eğer spot Bitcoin ETF’leri kabul edilirse, talep günlük çıkarılan Bitcoin’lerden çok daha fazla olacaktır. Şirketimizin kripto departmanından gelen fiyat analizi, böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde 150 bin doların da aşılabileceğini gösteriyor. 180 bin dolar da olabilir. Onaylanmazsa, gelecek sene yaşanacak olan halving sebebiyle yine artış olacaktır ama 6 haneli sayılar görülmeyecektir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl