Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Tom Lee’den Bitcoin tahminleri: 200.000$ bile mümkün

Bitcoin konusunda destekçi duruşuyla bilinen Wall Street‘in önde gelen stratejisterinden Tom Lee, Business Insider ile gerçekleştirilen röportajda, artık alışılagelmiş altının gücünü ele geçirme teorisini tekrarladı. Lee’nin yaptığı araştırmaya ve teorisine göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri, altının toplam piyasa değerinin yüzde 5’ini yaklaması halinde 1 Bitcoin 25.000$ değerine ulaşacak. Lee ayrıca oldukça yüksek fiyat tahminlerinin gerçekleşme ihtimalinin güçlü olduğunu düşünüyor: “Yalnızca yüzde 5’lik bir dilimde 25.000$ gibi bir rakama ulaşacağız. Bazı portföylerde Bitcoin’e ayrılan dilim yüzde 10 veya 15 civarında. Dolayısıyla...

Bitcoin konusunda destekçi duruşuyla bilinen Wall Street‘in önde gelen stratejisterinden Tom Lee, Business Insider ile gerçekleştirilen röportajda, artık alışılagelmiş altının gücünü ele geçirme teorisini tekrarladı. Lee’nin yaptığı araştırmaya ve teorisine göre Bitcoin’in toplam piyasa değeri, altının toplam piyasa değerinin yüzde 5’ini yaklaması halinde 1 Bitcoin 25.000$ değerine ulaşacak.

Lee ayrıca oldukça yüksek fiyat tahminlerinin gerçekleşme ihtimalinin güçlü olduğunu düşünüyor:

“Yalnızca yüzde 5’lik bir dilimde 25.000$ gibi bir rakama ulaşacağız. Bazı portföylerde Bitcoin’e ayrılan dilim yüzde 10 veya 15 civarında. Dolayısıyla 100.000$ ya da 200.000$ gibi raklamlar kolaylıkla elde edilebilir.”

Lee, kısa vadede -2018 yılının ortaları- Bitcoin fiyatının 6000$‘ı göreceğini düşündüğünü ifade etti.

‘Altının volatilitesinin Bitcoin’le aynı olduğu dönemleri unutuyorlar’

Lee, insanların sık sık Bitcoin’deki fiyat votalitesinin yüksek olduğuyla ilgili konuşulduğunun hatırlatılması üzerine, “Doğru. İnsanlar bugün Bitcoin’in volatilitesi hakkında konuşurken altının da bir dönem 4 yıl boyunca benzer volatiliteye sahip olduğunu unutuyor.” şeklinde konuştu.

Ünlü stratejist, yeni neslin Bitcoin’i bir değer deposu olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl