Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Wall Street stratejisti Tom Lee: Bitcoin, 55.000$’a kadar yükselebilir

New York’un önde gelen finans kurumlarından Fundstrat’ın stratejisti Tom Lee, 2022 yılına kadar Bitcoin’in değerine ilişkin bir tahminde bulundu. CNBC’nin haberine göre Lee, tahminini Bitcoin’in sınırlı arzı ve piyasa istikrarına dayandırdı. Wall Street analisti, hazırladığı raporda, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 55.000$’a kadar çıkabileceğini öngördü. Lee, Bitcoin’in altına olan talepten bir parça aldığını ve birçok yatırımcı için endişe verici olmayı sürdüren ekonomik ortamda Bitcoin gibi araçların güvenli bir liman olarak görüldüğünü ekledi. Lee aynı zamanda Bitcoin’in yıllık votalitesinin yüzde 75 olduğunu...

New York’un önde gelen finans kurumlarından Fundstrat’ın stratejisti Tom Lee, 2022 yılına kadar Bitcoin’in değerine ilişkin bir tahminde bulundu.

CNBC’nin haberine göre Lee, tahminini Bitcoin’in sınırlı arzı ve piyasa istikrarına dayandırdı. Wall Street analisti, hazırladığı raporda, Bitcoin’in 2022 yılına kadar 55.000$’a kadar çıkabileceğini öngördü.

Lee, Bitcoin’in altına olan talepten bir parça aldığını ve birçok yatırımcı için endişe verici olmayı sürdüren ekonomik ortamda Bitcoin gibi araçların güvenli bir liman olarak görüldüğünü ekledi.

Lee aynı zamanda Bitcoin’in yıllık votalitesinin yüzde 75 olduğunu ve 1970’lerin sonlarında altının votalitesinin de buna benzerlik gösterdiğini, hatta o yıllarda ABD’de bu oranın yüzde 90’a kadar yaklaştığını belirtti. Ünlü stratejist, Bitcoin’in de zamanla altın gibi bir standart yakalayacağını söyledi.

Ronnie Moas, ‘50.000$’ demişti

Lee, böyle bir yükselişi öngören ilk kişi değil. Birkaç gün önce Ronnie Moas, Bitcoin’in 10 yıl içerisinde 50.000$’a çıkacağını ve yakın dönemde dahi bir terslik görmediğini ifade etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl