Wall Street analisti Tom Lee’nin şirketi Fundstrat, bu 7 dijital parayı öneriyor

Wall Street analisti Tom Lee'nin şirketi Fundstrat, bugünlerde kripto para piyasasının belirli segmentlerini takip etmek için 5 sektör endeksi oluşturdu. Bunlara göre Emtia ve Platform sektörlerinden 7 dijital para tavsiye edildi.

Wall Street analisti Tom Lee, Wall Street’te kriptoyla ilgilenen yüksek profilli analistlerin başında geliyor. Lee’nin ortağı olduğu Fundstrat adında bir piyasa stratejisi ve sektör araştırmaları şirketi de var.

Bitcoin’in geleceğine inanan isimlerden biri olan Lee, lider kripto paranın yıl sonunda 25 bin dolara ulaşacağını düşünüyor. Ünlü analist ayrıca geçtiğimiz günlerde Bitcoin‘in 1 milyon dolara ulaşmasının gayet mümkün olduğunu ifade etmişti.

Bunlar bir yana Lee’nin şirketi Fundstrat, bugünlerde kripto para piyasasının belirli segmentlerini takip etmek için 5 sektör endeksi oluşturdu.

1500’den fazla kripto para biriminin yer aldığı bu alanda Fundstrat, kripto paraları sektörlere dayalı olarak 5 ölçüte ayırdı. Bunlar; Emtialar, Platformlar, Gizlilik, Borsalar ve Stabilcoin’ler olarak belirlendi.

Lee, kişisel Twitter hesabı üzerinden ‘Bizim data bilimcimiz Sam Doctor, bu sektörlerden şu 7 dijital parayı tavsiye ediyor’ notuyla müşterilere özel hazırlanan rapordan bir bölüm paylaştı.

Raporda, Emtia ve Platform sektörlerinden Bitcoin, Bitcoin Cash, EOS, Bytom, IOTA, XLM ile NEM önerildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl