2.5 milyar dolarlık Toncoin’in askıya alınması için harekete geçildi

Telegram'ın blok zinciri projesi Toncoin'in (TON) doğrulayıcıları 2.5 milyar dolar değerinde Toncoin tutan cüzdanların askıya alınması için oylama yapmaya hazırlanıyor.

The Open Network (TON) doğrulayıcıları, 21 Şubat’ta önemli bir oylamaya hazırlanıyor. Söz konusu oylamayla proof-of-stake (PoS) blok zincirindeki 195 aktif olmayan adresin askıya alınması değerlendiriliyor. Bu adreslerde toplam arzın yüzde 21.3’üne denk gelen 2.5 milyar dolar değerinde yaklaşık 1 milyardan fazla Toncoin tutuluyor.

Adresler 4 yıl boyunca askıya alınacak

Bir oylamanın geçmesi için doğrulayıcıların en az yüzde 75’inin birden fazla tur boyunca oy kullanması gerekiyor. Önerilen askıya alma, ilgili adresleri dört yıl boyunca donduracak. Adresler bu süre zarfında herhangi bir işlem gerçekleştiremeyecek. Bu senaryoda, askıya alınanlar listesi halka açık blok zincirinde görülebilecek.

Cüzdan adresleri, Temmuz 2020 ile Haziran 2022 arasında token’ın ICO’sunda yer almış ancak hiç işlem yapmamışsa ‘etkin değil’ olarak adlandırılıyor.

TON Vakfı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu adımın “TON topluluğu için şeffaflığın öneminin bir kanıtı” olduğunu söyledi. Açıklamada ayrıca, bu cüzdanların ileriye dönük olarak askıya alınmasıyla, şu anda dolaşımda olan Toncoin miktarına açıklık getirileceği bildirildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl