Tecrübeli kripto analisti Tone Vays: Tüm veriler büyük bir düzeltme gösteriyor

JPMorgan'ın eski analistlerinden ve son yıllardaki kripto tahminleriyle bu sektördeki tanınan isimlerden olan Tone Vays, Bitcoin'de tüm verilerin "çok büyük" bir düzeltme gösterdiğini belirtti. Vays'e göre en büyük kripto para 36 bin dolar seviyesine kadar inebilir.

Tecrübeli kripto analisti Tone Vays, Youtube kanalında yeni bir değerlendirmede bulundu ve Bitcoin’in sert bir düzeltme yapma ihtimalinden bahsetti.

“44 bin aşılamazsa…”

Bitcoin’in özellikle 44 bin dolar seviyesinde günlük kapanışlar yapması gerektiğini ifade eden Vays şunları söyledi:

“Tüm işaretler çok ama çok büyük bir düzeltme olabileceğini gösteriyor. Umarım bu olmaz ve bu seviyelerden yükseklere çıkarız. Çünkü zaten sert bir ayı sezonunu geride bıraktık. Bu bölgeden bir düzeltme yaşamamızı istemem. Bitcoin 44 bin dolarlık hareketli ortalamanın üzerine çıkıncaya kadar ben elimde nakit tutacağım ve alım yapmayacağım. 44 bin aşılamazsa, 36 bin dolara kadar bir düzeltme yaşanabilir. Tabii ki ne kadar hızlı ya da yavaş düşüş yaşanacağına göre bu seviyeler de değişir. Ben 39 bin doları da, gidişata göre iyi bir alım fırsatı olarak görebilirim”

“Halving öncesi düşüş şimdi olmaz”

Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen ödül yarılanmasına da değinen Vays şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şu anda halving öncesi düşüş döneminde değiliz. Bu dönemlerde halving bağlantılı bir düşüş beklemiyorum. Halving düşüşleri genelde, yarılanmadan birkaç hafta önce olur”

“En fazla 30 bine düşeriz, 20 binleri görmeyiz”

Vays ayrıca Bitcoin’de büyük bir fiyat düşüşü beklemediğini de ifade etti ve “En fazla 30 bin dolar seviyesine ineriz diye düşünüyorum. 20 bin doları görmeyiz. 30 bin doların altına inmemiz için gerçekten felaket yaşanması lazım” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl