ABD Senatosu’nda Tornado Cash konuşuldu: Yaptırıma tam destek

ABD Hazine Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Elizabeth Rosenberg yaptığı açıklamada, Kripto para işlemlerini gizlemeye yarayan bir protokol olan Tornado Cash gibi kripto para mikser uygulamalarına karşı yaptırımların bazı suçlular için caydırıcı olabileceğini bildirdi.

ABD’nin en üst düzey yaptırım politikası pozisyonu olan terör finansmanı ve mali suçlardan sorumlu bakan yardımcısı Elizabeth Rosenberg, Tornado Cash gibi protokollere uygulanan yaptırımların ABD’nin Rusya ve diğer yasa dışı aktörlere karşı yaptırım sistemini güçlendirebileceğini ve teknolojiyi kara para aklamak için kullanacak suçlular için caydırıcı olabileceğini söyledi.

“Kara para aklamaya müsamaha yok”

Rosenberg, “Bu, kara para aklamaya müsamaha gösteremeyeceğimizin sinyalini vermek için kullanabileceğimiz etkili bir yol.” diye konuştu.

Rosenberg, bu açıklamaları Senato Bankacılık Komitesi’nde gerçekleşen “Rusya’ya Yönelik Yaptırımların Sıkılaştırılması” başlıklı bir oturumda yaptı. Aynı oturumda konuşan Senatör Elizabeth Warren ise “Son birkaç yıldır öğrendiğim bir şey var: Kripto destekçileri çok yüksek sesle ağladığında, muhtemelen bir şeylerin üzerindesinizdir. Vergi kaçakçılığı, kara para aklama gibi şeylerle alakalı saklayacak bir şeyleri yoksa o zaman biraz şeffaflığa aldırmamaları gerekir.” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl