Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Trabzonspor da kendi token’ını çıkarıyor: Daha fazla Türk kulübü yolda

Galatasaray'ın ardından Trabzonspor'un da taraftar token'ı olacak. Socios ile iş birliğine giden bordo-mavili kulübün taraftar token'ı yakında ihraç edilecek. İlerleyen haftalarda daha fazla Türk kulübü duyurulacak.

trabzonspor

Socios ve Trabonzspor, Trabzonspor Taraftar Token (TRA) için el sıkıştı.

Bordo-Mavili kulübün token’ı, taraftar oylama ve ödül uygulaması Socios.com’da satışa sunulacak ve bu yılın üçüncü çeyreğinde Chiliz.net’te piyasaya sürülecek.

KAP’a yapılan bildirimde Socios ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere toplam beş yıllık anlaşmaya varıldığı ifade edildi.

Anlaşmaya göre, toplamda 10 milyon adet Trabzonspor taraftar token’ı ihraci yapılacak. TRA token’larının arz başlangıç fiyatı ise 8 TL olarak belirlendi.

Ayrıca TRA sahiplerinin her sezon Socios.com’daki birçok oylamaya katılarak kulüp kararlarını etkileyebilecekleri ve bu sayede yenilikçi dijital deneyimler yaşayabilecekleri belirtildi. Ek olarak taraftarlar futbolcularla tanışmak ve stadyumlara dönüldüğünde maçları VIP olarak izlemek gibi gerçek yaşam aktiviteleri dahil olmak üzere çeşitli ödüller kazanabilecekler.

Bilindiği üzere Socios, daha önce Türkiye’den Galatasaray ile anlaşma sağlamış ve Sarı-Kırmızılı ekibin token’ı Şubat ayında gerçekleştirilen token arzı ile satılmıştı. GAL, Haziran ayında da Chiliz.net’te işlem görmeye başlamıştı.

“Çok heyecan verici”

Bugünkü anlaşmaya ilişkin olarak Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin, şu açıklamayı yaptı:

“Trabzonspor olarak bu iş birliğinden oldukça mutluyuz ve bizi heyecanlandıran bir proje olduğunu ifade etmek isterim. Yapmış olduğumuz ortaklıkla birlikte dünyanın her tarafına yayılmış olan taraftarlarımızla çok daha etkili bir iletişime geçmiş olacağız. Taraftarlarımız kulübümüzün bazı konulardaki kararlarını etkileme, değiştirme şansına sahip olacak. Bu durum gerçekten çok heyecan verici. Yapmış olduğumuz bu iş birliği ile dijital dünyadaki gelişmeleri, pazarlama fırsatlarını ve diğer yenilikleri anında hayata geçirme şansına da sahip olacak. Taraftarlarımızın, önümüzdeki ay içerisinde başlayacağımız taraftar token ihracına gösterecekleri ilgi ile ‘Bize Her Yer Trabzon’ sloganını daha da anlamlı hale getireceklerinden eminim. Socios.com’un bu konularda dünyanın en iyisi olduğunu düşünüyorum. Şirketin kurucusu ve CEO’su Alex Dreyfus’u da göstermiş olduğu bu inovatif başarı için tebrik etmek isterim. Bu iş birliği ile birlikte dijital dünyada daha birçok projeyi birlikte hayata geçirebileceğimize inanıyorum. Alex’e anlaşma sürecinde kulübümüze karşı göstermiş olduğu yapıcı tutum için de teşekkür ederim.”

“Önümüzdeki haftalarda daha fazla Türk kulübü duyurmayı planlıyoruz”

Chiliz ve Socios.com’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus ise önümüzdeki haftalarda daha fazla Türk kulübünün duyurusunun yapılacağının müjdesini verdi:

“Türkiye’de futbol tutkusu inanılmaz, ancak onu bizim için çok cazip bir pazar haline getiren yeni teknolojiyi benimseme isteği de var.
Trabzonspor en yeni teknolojiler sayesinde taraftarlarına sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada daha yakın bir bağ kurabileceğine olan inancımızı paylaşıyor. Onları aramızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Trabzonspor’un küresel taraftar kitlesi, artık Taraftar Tokenları ile kulübe daha yakın olmayı ve bazı harika ödüller ve deneyimler kazanma şansını dört gözle bekleyebilir. Önümüzdeki haftalarda daha fazla Türk kulüpleri duyurmayı umuyoruz.”

Hisseleri çıkış gösterdi

Trabzonspor’un taraftar token ihracı, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) da bildirildi. Yapılan açıklama sonrası, Trabzonspor’un hisseleri yüzde 10’a yakın artış yaşadı. Haberin yayına girdiği dakikalarda fiyat 4.86 TL seviyesinde.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl