PANDORA’da milyon dolar kazanan trader diğer ERC-404 token’ında rug-pull yaşadı

Son dönemin en çok konuşulan ERC-404 token'larından olan PANDORA'da 2 gün içinde 1.1 milyon dolar kazanan yatırımcı , bu standarttaki bir başka token'da ise parasını kaybetti. Trader'ın şansı ise Pandora'da kazandığı tüm parasını buraya yatırmamasıydı.

Şu an hala deneme aşamasında olan ve başarılı olup olmayacağı konusunda da birçok tartışmanın yapıldığı ERC-404 standardı token’larında bu kez bir rug-pull yaşandı ve bir yatırımcı tüm parasını kaybetti.

PANDORA’da kazandı ama…

Aynı yatırımcı geçtiğimiz günlerde 600 dolar seviyesinden, bir başka ERC-404 token’ı olan PANDORA almış ve 2 gün içerisinde 1 milyon dolardan fazla kâr elde etmişti. Trader bu kez ise NO adlı token’da fırsat gördü ancak beklemediği bir sonla karşılaştı.

113 bin dolar işlem ücretine gitti

Bu kişi, NO adlı token’dan 30 adet ve 1 NFT aldı. Bilindiği üzere ERC-404 standardındaki token’lar ERC-20 ve ERC-721’in birleşimi olarak görülüyorlar. Dolayısıyla token’larda hem NFT hem de ERC-20 token özellikleri bulunabiliyor. İşte bu trader, alımları için yaklaşık 230 dolar verdi ancak 42.88 ETH’lik işlem ücreti de ödemek zorunda kaldı.

Bu token için böyle yüksek bir işlem ücreti ödeme riskini alan yatırımcının, belki de bir kez daha milyon dolar kazanma hayalleri vardı ancak bu düşünce kısa sürede son buldu. Sözleşmesinde tuzak bulunan NO, proje sahipleri tarafından cüzdandan çekildi. Böylece trader’ın yatırımı da boşa gitmiş oldu. Dolandırıcıların ise sadece 230 dolar için böyle bir kandırmacaya girişmeleri dikkatlerden kaçmadı. Özellikle kripto para dünyasındaki rug-pull dolandırıcılıkları en azından birkaç bin dolar için yapılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl