Trading odaklı blok zinciri projesi Sei’ye 30 milyon dolar yatırım

Varlıkların "trade" edilmesi konusunda borsalara altyapı hizmeti veren ve açık kaynaklı 1. katman blok zinciri projesi olan Sei, 30 milyon dolarlık yatırım aldı ve tam 800 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Yatırım yapan şirketler arasında kripto dünyasının yakından tanıdğı Jump Crypto da bulunuyor.

dolar

Goldman Sachs, Robinhood, Google ve Nvidia gibi dev şirketlerin eski çalışanlarının kurduğu bir proje olan 1. katman blok zinciri Sei’nin arkasındaki şirket Sei Labs 30 milyon dolarlık yatırım aldı.

TechCrunch’ın özel haberine göre şirket bu yatırımla birlikte 800 milyon dolar değerlemeye ulaşırken, yatırım turunda; Jump Capital, Distributed Global, Multicoin Capital, Asymmetric Capital Partners, Flow Traders, Hypersphere Ventures ve Bixin Ventures yer aldı.

Hedef Asya-Pasifik bölgesi…

Aldıkları yatırımla ilgili konuşan şirket kurucu ortaklarından Jayendra Jog, yatırımın önemli bir miktarını, özellikle Asya-Pasifik bölgesindeki büyüme hedefleri için kullanacaklarını söyledi:

“Hedefimiz borsalar için yapılabilecek en iyi altyapıyı sağlamak… Bununla birlikte oyun geliştirme, NFT pazar yerleri kurma ve rollup’lar konusunda da projelerimiz var. Sadece merkeziyetsiz finans değil, trading ile ilgili olan birçok konuda, uygulama geliştirmek istiyoruz. Yükselen değer olan Asya-Pasifik bölgesinde büyümek için de yatırımın önemli bir miktarını kullanacağız”

Hala test ağı seviyesindeler

Bilindiği üzere arkasında Sei Labs şirketinin olduğu Sei blok zinciri, hala test ağı aşamasında bulunuyor ve ana ağ yükseltmesini bu yıl sonuna doğru tamamlamak istiyor.

Sei, eylül ayında da kendi blok zinciri üzerindeki projeleri desteklemek amacıyla 50 milyon dolarlık bir fon başlatmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl