Trading şirketi Cumberland, SEC uyarısı sonrası Filecoin işlemlerini durdurdu

Kripto para alım satım hizmetleri sunan Cumberland şirketi, Filecoin işlemlerini durdurmaya karar verdi. Bu karar, SEC'nin geçtiğimiz haftalarda Filecoin'in yatırım sözleşmesi kriterlerini karşıladığı uyarısının ardından alındı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto paralara ilişkin netlik eksikliği ve baskıları pek çok şirketi faaliyetlerinde geri adım atmaya zorluyor. Kripto para firması Cumberland de salı günü müşterilerine gönderdiği bir uyarıda, merkeziyetsiz depolama platformu Filecoin tarafından kullanılan token’ın, OTC muhataplarıyla olan alım satımını durduracağını belirtti.

The Block’un haberine göre firma, 1 Haziran TSİ 18.00’den önce gerçekleştirilen tüm FIL işlemlerinin Ana Satın Alma Anlaşması kapsamındaki normal süreçlere uygun olarak gerçekleştirileceğini söyledi.

Şirket, okları SEC’ye yöneltti

Şirket yetkilileri, “düzenleyici ortam” nedeniyle bir önlem olarak kripto parada tezgah üstü (OTC) alım satımı durdurmak zorunda kaldıklarını söyledi. Konuyla ilgili açıklama talepleri şimdilik yanıtsız kaldı.

Cumberland’in Filecoin işlemlerine ilişkin spesifik endişeleri henüz açıklanmadı ancak bu hamle, ABD’deki kripto para piyasası katılımcıları üzerindeki düzenleyici incelemelerin arttığı ve firmanın bazı rakiplerinin geri çekildiği bir zamanda geldi.

SEC’den Grayscale’e Filecoin uyarısı

Dünyanın en büyük dijital yatırım şirketi olan Grayscale Investments, geçtiğimiz günlerde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirketin Filecoin ürününe dair başvurusunu geri çekmesini talep ettiğini açıklamıştı. Bu talebin, SEC’nin Filecoin’in bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılma kriterlerini karşıladığına kanaat getirmesi nedeniyle yapıldığı söylendi.

Grayscale ise SEC’nin uyarısına yanıt vererek FIL’in yatırım sözleşmesi olarak nitelendirilemeyeceğini belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl