Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Google aramaları ve Bitcoin arasındaki çarpıcı ilişki

SEMrush adlı bir ajans tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin’in fiyatı ve Bitcoin’le ilgili Google’da yapılan aramalar arasında yüzde 91 oranında korelasyon var. Çalışma, ABD üzerinden dijital para birimleriyle bağlantılı 120 milyon anahtar kelime üzerinden yapıldı. Çalışmanın sonucu, Bitcoin’in ABD Doları fiyatının “Bitcoin”, “Bitcoin fiyatı” ve “Bitcoin değeri” gibi terimler için yapılan arama taleplerinin sayısıyla birlikte yükseldiğini ve düştüğünü gösterdi.   Bu çalışmayla açıkça ortaya konan gerçek şu: Bitcoin’in fiyatının artması ve bu nedenle daha heyecan verici hale gelmesinden dolayı daha...

SEMrush adlı bir ajans tarafından yapılan araştırmaya göre Bitcoin’in fiyatı ve Bitcoin’le ilgili Google’da yapılan aramalar arasında yüzde 91 oranında korelasyon var.

Çalışma, ABD üzerinden dijital para birimleriyle bağlantılı 120 milyon anahtar kelime üzerinden yapıldı. Çalışmanın sonucu, Bitcoin’in ABD Doları fiyatının “Bitcoin”, “Bitcoin fiyatı” ve “Bitcoin değeri” gibi terimler için yapılan arama taleplerinin sayısıyla birlikte yükseldiğini ve düştüğünü gösterdi.

 

Bu çalışmayla açıkça ortaya konan gerçek şu: Bitcoin’in fiyatının artması ve bu nedenle daha heyecan verici hale gelmesinden dolayı daha fazla insan Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenmek için internet üzerinde araştırma yapıyor. Madalyonun diğer yüzüne gelince, Google aramalarının Bitcoin’in fiyat artışına bir etkisi olup olmadığını net bir şekilde söyleyemeyiz.

SEMrush’a göre Bitcoin aramaları Nisan 2017’den bu yana yüzde 450 oranında arttı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl