4.5 trilyon dolarlık varlık yöneten Fidelity’den yeni kripto adımı

Geçtiğimiz sene ABD 401(k) emeklilik fonlarına Bitcoin'in de eklenebilmesine izin veren, bir süre önce ise Charles Schwab ve Citadel ile birlikte kripto para borsası açma adımı atan Fidelity, şimdi de kendi kripto para araştırma departmanını açma kararı aldı. Şirket, LinkedIn üzerinden birim için yönetici ilânı da açtı.

Yöentimi altında 4.5 trilyon dolar değerden fazla varlık bulunan Fidelity, kendi kripto para araştırma-geliştirme departmanını kurma kararı aldı. Şirket, sosyal iş arama platformu LinkedIn üzerinden birim için “senior” pozisyonda bir ilân verdi.

İş ilânında birim çalışanlarının token geliştirilmesindeki veriler ve teknik çerçeveler üzerinde çalışacakları belirtildi ve “Çalışanlar, token’lar ve onlara bağlı olan blok zincirlerinin geliştirilmesinde önem taşıyan veriler ile teknik çerçeveler üzerine mesai yapacaklar ve hızla gelişmekte olan kripto ve merkeziyetsiz finans ekonomisinin temeli üzerinde geliştirmelerde bulunacaklar” denildi.

İş ilânı açılan birim yöneticisinin ise Fidelity’nin geliştirmelerden sorumlu yöneticisine direkt olarak bağlı olacağı ve raporlarını da ona sunacağı belirtildi.

Bilindiği üzere Fidelity, kripto para piyasalarına hiç de yabancı bir şirket değil. Firma 2018’de kurumsal müşterileri için “trade” hizmetleri vermeye başlamıştı. Şirket geçen sene de Bitcoin ve Ethereum’u ilk kez perakende müşterilerine açmıştı. Fidelity’nin en çok ses getiren kripto hamlesi ise geçen sene başlatılan 401(k) emeklilik fonlarına Bitcoin’in de eklenebilmesine izin veren adımıydı. Bu durum bir süre ABD finans otoritelerinin en çok konuşulduğu konu olmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl