TRON’un multi milyarlık ortağı kim? Güçlü iddia Çin Google’ı Baidu

Merkeziyetsiz internet protokolü TRON'un Çin Google'ı olarak bilinen Baidu ile ortaklık kurduğu ve gelecek hafta resmi olarak açıklanacağiı söyleniyor.

Kripto para haber platformu Coinness’in TRON ekibinden aktardığına göre, protokolün multi milyar dolarlık ortağı  Çin’in en büyük internet arama sağlayıcısı Baidu.

Bununla birlikte ne TRON ne de Baidu, şu ana dek ortaklığı resmi olarak doğrulamış değil.

Ortaklığın, gelecek hafta Baidu Cloud tarafından resmen açıklanacağı ifade ediliyor.

TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, önceki gün kişisel Twitter hesabından on milyarlarca dolar değerinde bir şirketle ortaklığa imza attıklarını söylemiş ve takipçilerinden ismi tahmin etmelerini istemişti. Sun, ortaklığa varılan şirketin hangisi olduğunu açığa vurmadı.

Sun’a gelen cevaplarda Alibaba, Disney ve Baidu gibi isimler zikredildi. Alibaba’nın değeri, 500 milyar dolara yakın, yani yüz milyarlık olduğundan buna ihtimal verilmiyor. Gelen cevapların çoğunda Baidu ağırlık basıyordu.

TRON’un internet sitesinde belirtildiği gibi merkezi olmayan Internet şirketi TRON, 2017 yılının Temmuz ayında Singapur’da kuruldu. TRON’un açık kaynak protokolü ise 2017 yılının Aralık ayında başlatıldı. Şirketin Pekin ve San Francisco’da iki ana merkezi ve dünyanın dört bir yanında 100’den fazla çalışanı bulunuyor. Bu çalışanlardan bazıları Alibaba, Tencent ve Baidu gibi Çin’in internet devlerinin eski çalışanları.

TRON ekibi, bir yandan Temmuz ayında satın alınan BitTorrent’in TRON ağına entegrasyonu için çalışıyor.

Öte yandan Baidu da hummalı bir biçimde Blockchain üzerine çalışıyor. Şirket, Super Chain adını verdiği kendi Blockchain’ini yaratıyor.

Kaynak: CoinTelegraph

→ DERECELENDİRME ŞİRKETİ SORDU: 1 DOLARIN ALTINA ALINABİLECEK EN İYİ KRİPTO PARA HANGİSİ?

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl