Warren Buffett ve Justin Sun görüşmesinin çarpıcı detayları gün yüzüne çıktı

Ünlü milyarder Warren Buffett ile TRON'un CEO'su Justin Sun arasında gerçekleşen görüşmenin detayları ortaya çıktı.

Tron CEO’su Justin Sun’ın 23 Ocak’ta Berkshire Hathaway CEO’su dolar milyarderi Warren Buffet’la yediği yemeğin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Hatırlanacağı üzere 3 Haziran 2019’da Sun, Warren Buffet’ın 20. yıl bağış yemeğine katılmaya hak kazandığını belirten bir tweet atmıştı.

Bloomberg’e göre; bu yemeğe katılacak kişi her yıl açık artırmayla belirleniyor ve elde edilen para San Francisco merkezli bir hayır kurumu olan ve Buffet’ın vefat eden eski karısı Susan Buffet’ın da destek verdiği Glide Vakfı’na aktarılıyor. Bu kurum da şiddete maruz kalmış insanlara destek olmanın yanı sıra, evsizlere yemek ve barınak bulma hizmeti sağlıyor.

Sun ise Buffet’la yemek yeme şansını elde etmesini Blockchain topluluğu için bir ‘zafer’ olarak duyurmuştu.

Daha önce Justin Sun’ın hastalığı gibi birkaç sebepten dolayı ertelenen yemek, en sonunda 23 Ocak tarihinde gerçekleşti. Yemeğin açıklanması ise bu tarihten 2 hafta sonra TRON CEO’su Justin Sun tarafından yapıldı.

Hesap 515 dolar tuttu

Sun, misafirleri ve Buffett’ın yer aldığı kalabalık yemeğin hesabı kabarıktı. Yiyecek ve içecek listesinin yer aldığı uzunca bir fişe göre, hesap 515 dolar tuttu.

Buffett’a 1 BTC ve 1.9 milyon TRX

Sun, buluşmada Buffet’a çeşitli hediyeler verdi. Bunların içinde; Bitcoin, Ethereum, TRON ve Klaytn kripto paralarını destekleyen 2 tane Samsung Galaxy Fold telefonu, minyatür bir küçük bronz at (İkisi de at yılında doğdukları için) ve Çin fare yılı için hazırlanan bir tablo vardı. Ayrıca Sun, ünlü milyardere 1 BTC gönderdi. Sadece BTC değil, doğum gününü temsilen 1,930,830 adet TRX de hediye etti. BTC ve TRX’lerin toplam değeri, yaklaşık 50,000 dolar ediyor.

Yemek sırasında tartışılan konular ise şunlardı:

  • Sun’un 21 Ocak’ta Apple kurucu ortağı Steve Wozniak’la yediği öğle yemeği
  • Warren Buffet’ın yatırım yaptığı şirketlerden biri olan J.P Morgan’ın blockchain teknolojisi kullanması ve blockchain’in gelecekteki ödeme yapısındaki rolü
  • Tesla ve Tesla hisse senedi almanın iyi bir yatırım olup olmadığı

Yemekte Justin Sun ve Warren Buffet’ın yanında ayrıca Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Circle CEO’su Jeremy Allaire, Binance hayır kurumu Binance Charity’nin yöneticisi Helen Hai ve eToro CEO’su Yoni Assia yer aldı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl