Kurucusunun attığı tweet’ler TRON fiyatını iki günde yüzde 300 artırdı

TRON, kurucusu Justin Sun'un kişisel hesabından attığı tweet'lerin ardından son iki günde yaklaşık yüzde 300 oranında artış gösterdi.

Merkezi olmayan içerik dağıtım platformunun kurucusu, halka açık bir şirketle büyük bir ortaklık anlaşmasına imza atmasının ardından TRON fiyatı, %150’nin üzerinde yükselme gösterdi.

TRON, bu yükselişiyle aralarında Monero, Dash ve Ethereum Classic’in olduğu kripto para piyasının ağır toplarını bir bir geçti. TRON, şaşırtıcı bir şekilde toplam piyasa hacmine göre Litecoin‘in sadece 700 milyon Dolar gerisinde.

Son 24 saat içerisinde Binance’de 2 milyar Dolar’ın üzerinde TRX ticareti gerçekleşti.

Kurucusunun tweet’leri fiyatı uçurdu

TRON’daki fiyat artışı, büyük şirketlerin TRON’un platformunu kullanmaya başlamaya hazır olduğu spekülasyonuna dayanıyor.

Geçtiğimiz Salı günü TRON’un kurucusu Justin Sun, kişisel Twitter hesabı üzerinden NASDAQ’da listelenen dev şirketlerin TRON ile iletişime geçtiğini ve yakında çok büyüyeceklerini ifade eden bir tweet attı.

Bugün ikinci bir tweet atan Justin Sun, “çok prestijli halka açık bir şirket” ile ortaklık kurulduğunu ve ayrıntıları gelecek hafta açıklayacağını söyledi.

Kurucusunun attığı bu tweet’ler üzerine TRON, olağanüstü bir yükseliş gösterdi. İki gün önce 0.065$’dan işlem gören bir TRX, bu haberin yayına girdiği saat itibari ile 0.18$ seviyesinde.

‘En Etkileyici 30 Asyalı İnsan’ listesine iki kez girdi

TRON’un CEO’luğunu yapan Justin Sun, Forbes’ın ‘En Etkileyici 30 Asyalı İnsan’ listesine iki defa girdi. Alibaba’nın kurucusu Jack Ma ile yakın dostluğu vardı. Sun, ayrıca Snapchat’in Çin versiyonu olan Peiwo’dan da tanınıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Erman Yanıtla

    Tanesi 0.00001025 BTC den 1000 tane aldım. Bekliyorum. Umarım artış gösterir.

  2. rıfat Yanıtla

    0.08 dolardan 1134 adet almıştım. okadar tren kaçırdık ama umarim bu coin yuzumuzu guldurecek 🙂